Nowy Tomyśl: Jeśli wiadukt powstanie pojawią się nowe problemy ?

O dotychczasowych działaniach i planach w minionym tygodniu rozmawiali członkowie Stowarzyszenia Społecznego Komitetu w sprawie Budowy Obwodnicy Zachodniej wraz z Wiaduktem nad torami kolejowymi w Nowym Tomyślu.

Było to podsumowanie czteroletniego okresu komitetu. Forma spotkania była dość nietypowa po w terenie. Osoby zaangażowane w działania komitetu spotkały się na ul. Kolejowej gdzie podczas dyskusji obserwowali ten olbrzymi problem przepustowości drogi i olbrzymie korki.

Cztery lata działania komitetu to szereg spotkań z mieszkańcami Nowego Tomyśl, parlamentarzystami, samorządowcami wojewódzkimi, powiatowymi i gminnymi. Wsparcia w działaniach stowarzyszenia udzielili m.in. Europoseł Adam Szejnfeld, Senator RP Jan Filip Libicki, Poseł RP Marcin Porzucek, Poseł Killion Munyama. Olbrzymie wsparcie komitet otrzymał od władz powiatu nowotomyskiego oraz Zofii Szalczyk Przewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i Posła RP Krzysztofa Paszyka. Intensywność działań Radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Ryszarda Napierały umożliwiły naświetlić i przedstawić ten olbrzymi problem mieszkańców nie tylko Gminy Nowy Tomyśl szerszemu gremium osób decyzyjnych w temacie rozwiązania tej uciążliwości komunikacyjnej.

Udało się wprowadzić tą inwestycje do planu inwestycyjnego Urzędu Marszałkowskiego, trwa przygotowywanie projektu budowy obwodnicy wraz z wiaduktem, ale co dalej rodzą się kolejne problemy, dlatego też stowarzyszenie wspierające budowę wiaduktu nie zwalnia i nie odpuszcza będziemy nadal aktywni i czujni oraz chętni do współpracy z nowymi władzami gminy – komentuje pomysłodawca i współzałożyciel powstania komitetu Mieczysław Michalczak.

W temacie powstania wiaduktu wypowiedzieli się Zofia Szalczyk Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i Ryszard Napierała Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

(Visited 850 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz