Czy PKP wesprze budowę „wiaduktu” w Nowym Tomyślu ? Kolejne rozmowy i inicjatywy Społecznego Komitetu.

Na początku listopada informowaliśmy o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie przygotowania i sfinansowania kosztów przygotowania dokumentacji dotyczącej Zachodniej Obwodnicy Nowego Tomyśla wraz z wiaduktem.


List ten został podpisany w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, a podpisali się pod nim wicemarszałkowie województwa Wojciech Jankowiak i Krzysztof Grabowski, starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki oraz burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner. Podczas tego spotkania obecny był również Ryszard Napierała Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Było to bardzo ważny krok przybliżający do powstania tej niezbędnej dla regionu inwestycji.

Swych działań nie ograniczył również Społeczny Komitet wspierania budowy zachodniej obwodnicy Nowego Tomyśla wraz z wiaduktem.

Cyklicznie odbywają się spotkania, rozmowy i konsultacje przeprowadzane za równo z mieszkańcami Nowego Tomyśla, pracownikami – osobami dojeżdżającymi do pracy z regionu do największych nowotomyskich firm, jak i pracodawcami, przedsiębiorcami i parlamentarzystami – jest to zakrojona na szeroką skalę akcja pozyskiwania szerokiego wsparcia dla tej inicjatywy – tłumaczą przedstawiciele komitetu.

W nawiązaniu do inicjatywy wspierania budowy obwodnicy zachodniej wraz z wiaduktem nad torami kolejowymi w Nowym Tomyślu w poniedziałek 13 listopada br. Mieczysław Michalczak Przewodniczący Społecznego Komitetu wspierania budowy wiaduktu w Nowym Tomyślu na zaproszenie Posła na Sejm Marcina Porzucka udał się z roboczą wizytą do siedziby Posła w Pile. Pomimo trwających prac adaptacyjnych w nowym Biurze Posła Porzucka delegaci z Nowego Tomyśla zostali bardzo miło i serdecznie przyjęci, a podjęte rozmowy dają nadzieję na kolejny krok w sprawie budowy wiaduktu.

W trakcie wizyty Poseł Porzucek zapewnił ze dołoży wszelkich starań by włączyć PKP Polskie Linie Kolejowe w realizację tego zadania. W spotkaniu brał udział przedstawiciel Starosty Nowotomyskiego Pan Górny Krzysztof.

W odpowiedzi na wcześniejsze działania Społecznego Komitetu Poseł Marcin Porzucek przesłał pismo w tej sprawie do Prezesa Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A..

Wielkopolskamagazyn.pl – WIADUKT(Visited 325 times, 1 visits today)

Leave a Reply