23-latek zatrzymany i tymczasowo aresztowany za stosowanie gróźb karalnych

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zatrzymali 23-letniego mieszkańca Gostynia podejrzanego o stosowanie gróźb karalnych. Podejrzany działał w warunkach recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 4,5 roku pozbawienia wolności.


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zostali skierowani na interwencję na ulicę Poznańską w Gostyniu, gdzie młody mężczyzna miał grozić zgłaszającemu pozbawieniem życia, trzymając w ręku nóż.

Jak ustalili funkcjonariusze, 23-letni mieszkaniec Gostynia wraz z dwoma znajomymi używał petard. Jeden z mieszkańców ulicy Poznańskiej zwrócił im uwagę, że zakłócają spokój.

23-latek zareagował agresją. Zaczął używać słów wulgarnych, a następnie wyjął nóż i kierując go w stronę mężczyzny groził mu pozbawieniem życia.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane telefonem komórkowym przez jednego ze znajomych 23-latka.

Funkcjonariusze zatrzymali agresywnego mężczyznę. Badanie wykazało, blisko promil alkoholu w jego organizmie.

23-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Kolejnego dnia usłyszał zarzut stosowania gróźb karalnych. Jak ustalili śledczy podejrzany dopuścił się tego przestępstwa w warunkach recydywy.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 23-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za kierowanie gróźb karalnych w warunkach recydywy mężczyźnie grozi surowsza odpowiedzialność karna.

(Visited 51 times, 51 visits today)

Leave a Reply