Wicemistrzostwo w Pucharze Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc zdobyte przez policjantkę z Krotoszyna

II miejsce w PUCHARZE POLSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH w III MEMORIALE WOJCIECHA JASTRZĘBIA i w XIV OTWARTYCH MISTRZOSTWACH DZIERŻONIOWA W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC zdobyła st. post. Agnieszka Nowak – policjantka z Zespołu Ruchu Drogowego KPP w Krotoszynie


12 maja 2018 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbyły się połączone imprezy Puchar Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz XIV Otwarte Mistrzostwa Dzierżoniowa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Mężczyzn i Kobiet. Zawody miały na celu uczczenie pamięci Wojciecha Jastrzębia – podoficera Służby Więziennej, wieloletniego funkcjonariusza Aresztu Śledczego w Świdnicy. W tych zmaganiach wzięła udział nasza policjantka st.post. Agnieszka Nowak z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej policji w Krotoszynie.

Na pomoście stanęło ponad 80 zawodników oraz zawodniczek, którzy przyjechali do Dzierżoniowa z różnych części naszego kraju m.in. z Krotoszyna, Katowic, Kielc, Gdańska, Gdyni, Giżycka,Torunia, Krakowa,Międzylesiai Wrocławia.W Pucharze Polski Służb Mundurowych rywalizowano w 7 kategoriach wagowych oraz 3 OPEN (Kobiety, Senior, Weteran). Wszyscy zawodnicy zdobywali także punkty do klasyfikacji drużynowej. W XIV Otwartych Mistrzostwach Dzierżoniowa konkurowano w 8 kategoriach wagowych oraz 5 OPEN (Kobiety, Młodzik, Junior, Senior, Weteran). W kategoriach OPEN o zwycięstwie decydowały punkty liczone według formuły Wilks’a.

Na wstępie rozpoczęło się ważenie zawodnikówa po jego zakończeniu odbyło się oficjalne rozpoczęcie zawodów. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły panie w kategorii OPEN. Następnie wraz z kolejnymi kategoriami wagowymi rosły ciężary podnoszone przez zawodników. Policjantka z Krotoszyna wyciskając sztangę leżąc w i próbie osiągnęła wynik 55 kg. 2 próba w wykonaniu Agnieszki Nowak udana z wynikiem 57,5 kg. Niestety 3 próba nie została zaliczona przez decyzją sędziów jako błąd techniczny. Policjantka zmagała się z ciężarem 60 kg. Zakończyła zmagania z wynikiem 57,5 kg przy jej wadze która wynosi 51,5 kg.

KPP Krotoszyn/PG


(Visited 961 times, 1 visits today)

Leave a Reply