Uwaga utrudnienia ! Poznań: Ul. Roosevelta/Bukowska – informacje komunikacyjne

Torowisko na skrzyżowaniu ulic Roosevelta i Bukowskiej, które oddane było do użytku przed Euro 2012, wymaga pilnego remontu. Przez dwa dni, 19 i 20 sierpnia, w związku z pracami zmieni się komunikacja w tym rejonie.


– Prace na węźle Bałtyk są konieczne w związku z nadmiernym zużyciem szyn w łukach i występującym, ponadnormatywnym odchyleniem od pożądanego rozstawu szyn. Jedną z przyczyn takiej sytuacji jest bardzo duży ruch tramwajowy, a w szczególności obciążenie nim łuków podczas objazdów zamkniętego w ubiegłych latach ronda Kaponiera – informuje Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Pierwotnie remont był planowany na tydzień, jednak ostatecznie potrwa on tylko w sobotę i niedzielę, żeby był jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców.

Trasę zmieni 6 tramwajów: 5, 8, 10, 11, 13, 15. W zamian, na trasie od Dworca Zachodniego do ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego uruchomiona zostanie linia „za tramwaj” – T15.

– Będzie ona „przedłużeniem” linii T6: od Rataj do Dworca Zachodniego pojazdy będą kursować jako T6, na Dworcu Zachodnim nastąpi przenumerowanie i autobusy pojadą dalej – do ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego – już jako linia T15. W przeciwną stronę – autobusy zostaną przenumerowane na Dworcu Zachodnim z T15 na T6. – wyjaśnia Smogulecka.

Prace spowodują także konieczność wprowadzenia drobnych korekt w trasach autobusowych. W przypadku linii nr 48, 59, 77, 240, 242, 251 przystanek Bałtyk będzie znajdował się na ul. Bukowskiej, przy sklepie Żabka. Autobusy linii nr 63 i 69 po wjeździe na przystanek Rondo Kaponiera wjadą na pas ruchu na rondzie, następnie przejadą w kierunku ulicy Bukowskiej do przystanku Bałtyk (jak wyżej).

Zmienioną trasą będą też kursować tramwaje linii turystycznej nr 0 – z ul. Głogowskiej pojadą przez most Dworcowy, Towarową i Św. Marcin do ronda Kaponiera.


Bilety trasowane zachowują ważność na trasach objazdu.

Szczegółowy opis zmienionych linii tramwajowych:

Linia nr 5: STOMIL -… – Marcinkowskiego – pl. Wolności – Fredry – Roosevelta – RONDO KAPONIERA – Święty Marcin -… – STOMIL

Linia nr 8: MIŁOSTOWO -… – Fredry – Roosevelta – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – Głogowska – GÓRCZYN

Linia nr 10: POŁABSKA -… – Roosevelta – Święty Marcin – Towarowa – Matyi -… – DĘBIEC

Linia nr 11: PIĄTKOWSKA -… – Roosevelta – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – Głogowska -… – STAROŁĘKA

Linia nr 13: JUNIKOWO – Grunwaldzka – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – Roosevelta – Święty Marcin -… – STAROŁĘKA

Linia nr 15: OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – BUDZISZYŃSKA

Linia nr T15: DWORZEC ZACHODNI – Roosevelta – Grunwaldzka – RONDO JANA NOWAKA-JEZORAŃSKIEGO

Ryszard Bączkowski/biuro prasowe/poznan.pl

2017.08.19 schemat sieci tramwajowej sierpien 2017


(Visited 204 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz