Poznańskie obchody Święta Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego

– 15 sierpnia to święto naszej wielkiej dumy z naszych wartości, oręża i postawy – mówił prezydent Andrzej Duda podczas obchodów Święta Wojska Polskiego w Warszawie, w których uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.


Główne uroczystości w Warszawie zakończyło złożenie przez prezydenta Andrzeja Dudę wieńca przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze oraz defilada wojskowa. Przemarsz pododdziałów poprzedziła parada lotnicza z udziałem ponad 60 samolotów i śmigłowców. Alejami Ujazdowskimi przedefilowało 1,5 tysiąca żołnierzy. W paradzie wzięły udział pododdziały i poczty sztandarowe państw sojuszniczych i partnerskich.

W poznańskich obchodach święta, które upamiętniło 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej, brała udział wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Wraz z poznańskimi żołnierzami, w obchodach uczestniczyli także stacjonujący w Poznaniu amerykańscy wojskowi. Święto Wojska Polskiego było okazją do uhonorowania wyróżniających się żołnierzy awansami, odznaczeniami i nagrodami. W garnizonie Poznań ponad 150 żołnierzy otrzymało awanse na wyższe stopnie wojskowe.Źródło: .poznan.uw.gov.pl
(Visited 181 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz