UWAGA!!! Oszustki podają się za policjantki – „przeprowadzają przeszukanie”

Do seniorki przyszły dwie oszustki podające się za funkcjonariuszy Policji. Tłumaczyły, że muszą przeprowadzić przeszukanie mieszkania, gdyż jego właścicielka jest zamieszana w handel biżuterią pochodzącą z przestępstwa.


Pozorując przeszukanie zabrały 7 tysięcy złotych. Tak było wczoraj w Ostrowie Wlkp. My dziś ostrzegamy i apelujemy o rozwagę i ostrożność!

25 stycznia br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące oszustw. Z policyjnych ustaleń wynika, iż w pierwszym przypadku było tak, że do mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego przyszły dwie kobiety podające się za funkcjonariuszy Policji. Tłumaczyły, że muszą przeprowadzić przeszukanie mieszkania, gdyż jego właścicielka jest zamieszana w handel biżuterią pochodzącą z przestępstwa. Oszustki pozorując przeszukanie zabrały pieniądze w kwocie 7 tysięcy złotych.

W drugim przypadku, najprawdopodobniej te same kobiety, również podały się za funkcjonariuszy Policji (okazując dokument przypominający legitymację) i tłumaczyły, że na pobliskim bankomacie zamontowana jest nakładka do skanowania danych. W tym przypadku oszustki poprosiły o kartę bankomatową i numer PIN w celu dokonania jej zablokowania. Pokrzywdzona przekazała kartę bankomatową wraz z kodem PIN. Jedna z oszustek poszła do bankomatu „zablokować kartę”. Po wszystkim, pokrzywdzona ustaliła, że z jej konta wypłacono pieniądze w kwocie 500 złotych.

UWAGA!!! – Uważajmy na to kogo wpuszczamy do mieszkania! Rozsądek i rozwaga mogą uchronić nas przed staniem się ofiarą naciągaczy. Zanim wpuścimy do domu osoby podające się za policjantów, żądajmy okazania legitymacji służbowej, zadzwońmy na Policję i zapytajmy czy w Komendzie pracuje policjant o takim nazwisku i ma do wykonania czynności z naszym udziałem. Przypominamy, że nieumundurowani policjanci powinni okazać legitymację służbową bez wezwania. Umundurowany funkcjonariusz, jeżeli go o to poprosimy, na pewno nie będzie się również wzbraniał przed okazaniem nam swojej legitymacji.


(Visited 923 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz