Zignorował czerwone światło wjeżdżając na skrzyżowanie. Spowodował zderzenie trzech pojazdów.

Mieszkaniec powiatu śremskiego zlekceważył czerwone światło wjeżdżając na skrzyżowanie. Swoim zachowaniem spowodował, że zderzyły się trzy pojazdy. Na szczęście nikomu nic się nie stało, choć początkowo wszystko wyglądało bardzo poważnie.


Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

O tym, że światło czerwone daje sygnał do zatrzymania – wiedzą nawet przedszkolaki. To świętość w ruch drogowym, której nigdy nie należy łamać. Takie przewinienia bardzo często kończą się naprawdę tragicznie. Niestety czasami kierowcy myślą, że jeszcze zdążą i dociskają pedał gazu. Niekiedy tłumaczą się policjantom, że wjechali na „późnym żółtym”. Jednak takie zachowanie to całkowita ignorancja dla drogowego bezpieczeństwa.

Rano w poniedziałek 22 stycznia br. kierowca opla vectry niestety tak właśnie się zachował. W wyniku wjazdu na czerwonym świetle, na skrzyżowanie ulic Brodowska z 3-go Maja w Środzie, doprowadził do zderzenia z chryslerem cruiser, który przepchnięty uderzył w opla astrę.Na początku sytuacja wyglądała poważenie. Podejrzewano, że kobieta i 6-letnie dziecko podróżujące chryslerem ucierpiało w zdarzeniu. Wezwano pomoc medyczną. Na szczęście wszystko było wynikiem dużego stres. Ostatecznie nikt nie odniósł obrażeń ciała. Sprawca kolizji – mieszkaniec powiatu śremskiego – został ukarany wysoką grzywną i punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że prawie wszystkie wypadki drogowego są wynikiem błędu ludzkiego. Uważajmy zatem. Jedźmy ostrożniej. Dostosujmy prędkość do warunków jakie panują na drodze i bezwzględnie stosujmy się do sygnalizacji świetlnej.

Krótka powtórka z przepisów ruchu drogowego.

Sygnały świetlne nadawane przez sygnalizator oznaczają:

  • sygnał zielony — zezwolenie na wjazd za sygnalizator,
  • sygnał żółty — zakaz wjazdu za sygnalizator, chyba że w chwili zapalenia tego sygnału pojazd znajduje się tak blisko sygnalizatora, że nie może być zatrzymany przed nim bez gwałtownego hamowania; sygnał ten oznacza jednocześnie, że za chwilę zapali się sygnał czerwony,
  • sygnał czerwony — zakaz wjazdu za sygnalizator,
  • sygnały czerwony i żółty, nadawane jednocześnie — zakaz wjazdu za sygnalizator; sygnały te oznaczają także, że za chwilę zapali się sygnał zielony.

(Visited 354 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz