Tragedia na drodze ! Nie żyje jedna osoba. Wstępne ustalenia Policji

W dniu 6 września 2017 roku o godzinie 21.25 na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Jankówko w gminie Gniezno doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych: Fiata Seicento, Volkswagena, Sharan i Volkswagena Passat.


W wyniku tego zdarzenia pomimo przeprowadzenia akcji reanimacyjnej śmierć poniósł 30-letni mieszkaniec miejscowości Olecko. Policja ustala przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący samochodem osobowym marki Fiat Seicento, 30-letni mieszkaniec miejscowości Olecko jadąc od strony Trzemeszna w kierunku Gniezna zwolnił, a następnie zjechał na lewy pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku Volkswagenem Sharan, którym kierował 27-letni mieszkaniec Rumunii. Po zderzeniu sharan przemieścił się na prawe pobocze i uderzył w barierę energochłonną, seicento natomiast uderzyło w pojazd marki Volkswagen Passat jadący w kierunku Trzemeszna.

W wyniku wypadku, pomimo przeprowadzonej przez załogę pogotowia ratunkowego reanimacji śmierć na miejscu poniósł 30-letni kierowca seicento. Do szpitala przewieziony został 51-letni pasażer sharana ( obywatel Rumunii) , który po zaopatrzeniu opuścił szpital.

Droga krajowa nr 15 na czas wykonywania czynności pod nadzorem prokuratora do godziny 1:00 była nieprzejezdna.

Policja ustala okoliczności i przyczyny wypadku.W środę 6 sierpnia br. po godz. 22.00 na drodze krajowej nr 15 pomiędzy Gnieznem a Trzemesznem doszło do wypadku trzech samochodów osobowych.W zdarzeniu zginęła jedna osoba, a kolejna została przewieziona do szpitala.


Droga była zablokowana.

Informacja o wypadku wpłynęła do służb ratunkowych ok. godz. 21.30. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz zastępy Straży Pożarnej z Gniezna i Trzemeszna. Po dotarciu ratowników potwierdzono, że w zdarzeniu uczestniczyły dwa Volkswageny oraz Fiat Seicento. Kierowca Fiata był nieprzytomny, bez funkcji życiowych. Niezwłocznie przystąpiono do akcji reanimacyjnej. Niestety, mimo wysiłku ratowników, nie udało się uratować mężczyzny.

Zespół Ratownictwa Medycznego przewiózł do szpitala jedną osobę. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśnia Policja. Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.- informuje moje-gniezno.pl


Czytaj również …

(Visited 4 484 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz