Poznań ul. Św. Marcin: niższy czynsz dla przedsiębiorców

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych obniża czynsz przedsiębiorcom działającym na ul. Św. Marcin. To rekompensata za możliwe utrudnienia związane z przebudową centrum.

Przedstawiciele Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych spotkali się z najemcami miejskich lokali użytkowych działających w rejonie remontu ul. Św. Marcin.


 Poza obniżkami czynszu przedsiębiorcom zaproponowano programy lojalnościowe po zakończeniu przebudowy.

Wysokość obniżki zależeć będzie od lokalizacji firmy. Najemcy pomieszczeń przy ul. Św. Marcin na odcinku od ul. Gwarnej do ul. Ratajczaka mogą liczyć na zmniejszenie opłat o połowę. Przedsiębiorcy mający swoje siedziby na odcinku ul. Kościuszki do ul. Gwarnej oraz od ul. Ratajczaka do Placu Wiosny Ludów zapłacą czynsz mniejszy o jedną czwartą.

– W czasie przebudowy część ulicy będzie zamknięta dla ruchu samochodowego i tramwajowego – podkreśla Magdalena Gościńska, rzeczniczka Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. – Jednak ruch pieszy i dojścia do wszystkich budynków przy ul. Św. Marcin będą zachowane.  Sklepy, restauracje, hotele, biura i instytucje nadal funkcjonują w tym miejscu! By choć w części zrekompensować przedsiębiorcom możliwe utrudnienia, zaproponowaliśmy upusty.

Są to bonusy dla osób, które po zakończeniu przebudowy nadal prowadzić będą firmy w lokalach przy ul. Św. Marcin. To np. jednorazowe zwolnienie z płatności miesięcznego czynszu. Ulgę tę można będzie podzielić na wybraną liczbę miesięcy, czyli np. zdecydować się na 5 miesięcy z 20-procentową obniżką.

Dodatkowo przedsiębiorcy, którzy przez cały rok terminowo będą regulować czynsz, dostaną jednorazową zniżkę w wysokości 10 proc. ostatniej opłaty.

Miastu zależy także na poprawie estetyki lokali użytkowych w rewitalizowanym obszarze – w planach jest wymiana witryn w miejskich kamienicach przy remontowanej ulicy.

Działalność prowadzi tam obecnie 31 przedsiębiorców, korzystających z pomieszczeń miejskiej spółki. Lokale przez nich wynajmowane mają łączną powierzchnię ponad 6 tysięcy m2.  Na odcinku od ul. Gwarnej do ul. Ratajczaka, gdzie rozpoczęły się prace remontowe, działa obecnie 14 klientów ZKZL

Alicja Wesołowska/biuro prasowe/ZKZL


(Visited 139 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz