UKRADLI KOSĘ SPALINOWĄ ODPOCZYWAJĄCYM PRACOWNIKOM

Do pięciu lat więzienia grozi zatrzymanym przez policjantów mieszkańcom powiatu nowotomyskiego, którzy są podejrzewani o kradzież kosy spalinowej.


Mężczyźni wykorzystali nieuwagę pracowników, którzy mieli przerwę w koszeniu trawy i praktycznie w ich obecności zabrali z miejsca sprzęt warty kilka tysięcy złotych.

31 sierpnia br. w godzinach porannych policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży kosy spalinowej wartej około 3.500 złotych. Do zdarzenia doszło w Pniewach.

Ze zgłoszenia wynikało, iż nieznani sprawcy wykorzystali, iż pracownicy koszący trawę zrobili sobie przerwę w pracy i odłożyli sprzęt na bok. Praktycznie w ich obecności złodzieje podjechali busem, spakowali kosę do samochodu i odjechali bocznymi uliczkami w nieznanym kierunku. Poszkodowani, ani świadek zdarzenia nie pamiętali numerów rejestracyjnych pojazdu.

Sprawą zajął się dzielnicowy oraz dochodzeniowiec z Pniewskiego komisariatu Policji. Policjanci rozpytali zgłaszających ustalając niezbędne szczegóły, a następnie sprawdzili monitoring. Tam wytypowali samochód, którym mogli poruszać się złodzieje.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzewanych. Byli to mieszkańcy powiatu nowotomyskiego w wieku 25 oraz 28 lat. Mężczyźni schowali skradzioną kosę spalinową w zaroślach na terenie posesji, na której wykonywali prace ogrodowe.  Policjanci odzyskali skradziony sprzęt.

Postępowanie w sprawie kradzieży prowadzi pniewska dochodzeniówka. Zatrzymanym grozi do pięciu lat więzienia.

(Visited 255 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz