Łyżkon. Zbliża się druga edycja Poznańskiego konwentu postapokaliptycznego.

Łyżkon. Zbliża się druga edycja Poznańskiego konwentu postapokaliptycznego.
Jak mogłoby wyglądać życie niedobitków ludzkości w świecie zniszczonym przez wojnę atomową?


Poszukiwać odpowiedzi na to pytanie będą uczestnicy drugiej edycji poznańskiego konwentu postapokaliptycznego Łyżkon, który odbędzie się na terenie dawnej bazy obrony powietrznej w Mieczewie w dniach 21-24 września.
Łyżkon to zlot organizowany przez lokalną społeczność miłośników fantastyki postapokaliptycznej – czyli przedstawiającej świat zniszczony globalnym kataklizmem.
Przykładami takiej wizji przyszłości są: niedawny hit kinowy “Mad Max: Na drodze gniewu”, seria gier “Fallout” czy cykl książek “Metro 2033”.
Główną atrakcją imprezy jest trwająca ponad dobę gra fabularna zwana larpem (ang. Live-Action Role Playing). Uczestnicy wcielają się w rolę ocalałych z nuklearnej pożogi i odgrywają przygotowane przez siebie postaci. Formuła gry zbliżona jest do improwizowanego teatru, którego uczestnicy w pełni decydują o losach bohaterów. Rozgrywkę dopełniają odpowiednio przygotowane kostiumy i scenografia, a także pojazdy i repliki uzbrojenia – całość wyglądająca jak żywcem wyciągnięta z ekranu filmowego czy świata gier.
Do pozostałych przewidzianych atrakcji należą rozgrywki sportowe, warsztaty czy imprezy taneczne – wszystkie utrzymane oczywiście w klimacie postapokaliptycznym.
Zachęcamy do udziału w tegorocznym Łyżkonie wszystkich zainteresowanych i pełnoletnich miłośników postapokalipsy. W ubiegłorocznej, pierwszej edycji imprezy wzięło udział ponad 200 uczestników z Polski i zagranicy.
Więcej informacji na temat Łyżkonu znaleźć można na stronie www.lyzkon.pl oraz na profilu na Facebooku: www.facebook.com/lyzkon
Zdjęca „Łyżkon Okiem Kruka” ©Okiem Kruka facebook.com/okiem.kruka
Zdjęcia „Łyżkon Złodzieje Dusz”  ©Magdalena Matuszewska /zlodziejedusz.pl


(Visited 228 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz