Cztery osoby nie żyją ! Tragiczny wypadek o poranku [AKTUALIZACJA]

W piątek 1 września 2017 o godzinie 06.52 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego, który uderzył w drzewo oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 182 Piotrowo – Klempicz, w pobliżu żwirowni. 


Po chwili Dyspozytor Ratownictwa Medycznego poinformował, że w zdarzenia biorą udział dwa pojazdy oraz może być pięć osób poszkodowanych.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Piotrowo, OSP Obrzycko, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja.
Ze względu na charakter zdarzenia dyżurny poinformował SKKP w Czarnkowie o zaistniałej sytuacji, które na miejsce zadysponowało jeden zastęp JRG Czarnków oraz OSP Lubasz.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił w przeprowadzonym rozpoznaniu, że zderzyły się prawdopodobnie czołowo dwa samochody osobowe.
Kierujący samochodem marki BMW opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu.
W samochodzie Opel Zafira znajdowały się cztery uwięzione osoby, nieprzytomne, bez funkcji życiowych. Równocześnie z pierwszymi zastępami SP na miejsce zdarzenia przybył ZRM.
Pojazdy znajdowały się w przydrożnym rowie i były oddalone od siebie o ok. 200 m, elementy samochodów były rozrzucone na drodze oraz w rowie.
Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz ZRM, po przebadaniu osób w pojeździe Opel, stwierdził zgon.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy ZRM w udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych do osób uwięzionych w pojeździe Opel, wydobyciu czterech osób z pojazdu oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych i posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Kierowca BMW 21-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego został przewieziony przez ZRM do szpitala.
Dwie kobiety i dwóch mężczyzn, którzy zginęli w wypadku to mieszkańcy Wronek.


Podczas prowadzonych działań ratowniczych droga była zablokowana – Policja zorganizowała objazdy.
Na miejsce akcji przybył Komendant Powiatowy PSP w Szamotułach, Dowódca JRG, Oficer w dyspozycji Komendanta Powiatowego oraz Grupa Operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu.
Zorganizowano również punkt obsługi dla przybyłych na miejsce dziennikarzy. Obsługę punktu zapewnili Oficer Prasowy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Sławomir Brandt oraz Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach mł. asp. Sandra Chuda, którzy udzielali informacji mediom lokalnym oraz ogólnokrajowym.
W działaniach ratowniczych, trwających ponad 6 godzin, brało udział 10 zastępów (35 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Prokurator oraz Pomoc Drogowa.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. asp. Maciej Maćkowiak, st. str. Dariusz Marciniak 

Tragedia na drodze w Wielkopolsce ! Cztery osoby nie żyją

Cztery osoby zginęły w czołowym zderzeniu dwóch aut w miejscowości Piotrowo w pow. szamotulskim w Wielkopolsce. Piąta ofiara wypadku trafiła do szpitala.- Informuje Wirtualna Polska.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział, że do wypadku z udziałem opla zafiry i bmw doszło na drodze wojewódzkiej nr 182.

 – Nie żyją wszystkie cztery osoby, które podróżowały oplem. Ranny został kierowca drugiego auta – poinformowała na antenie TVN24 mł. asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.
(Visited 24 917 times, 1 visits today)

2 thoughts on “Cztery osoby nie żyją ! Tragiczny wypadek o poranku [AKTUALIZACJA]

 • Wrzesień 2, 2017 at 12:35 am
  Permalink

  Nadal brak informacji, które auto zjechało na przeciwległy pas ruchu i doprowadziło do zderzenia czołowego?

  Reply
 • Wrzesień 19, 2017 at 9:01 am
  Permalink

  Co za fXut…. zabił 4 osoby gowniarz z BMW… dożywocie….

  Reply

Dodaj komentarz