Spotkanie opłatkowe z Biskupem Kaliskim Bractw Kurkowych z Południowej Wielkopolski

Spotkanie opłatkowe z Biskupem

6 stycznia 2018 roku w Ośrodku Szkoleniowym „Kasyno” w Pleszewie  odbędzie się spotkanie wigilijno  – noworoczne Bractw Kurkowych z Południowej Wielkopolski.


Gościem honorowym będzie biskup kaliski ks. Edward Janiak, a gospodarzem uroczystości będzie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

Głównym organizatorem spotkania opłatkowego jest Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pleszewie. Rozpocznie się ono o godz. 16.00 mszą św. w Kościele Najświętszego Zbawiciela celebrowaną przez ks. Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka, który jest również  członkiem Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżnych, Członkiem Komisji KEP ds. Polonii i Polaków za granicą oraz Asystentem Kościelnym Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Na godzinę 17.15 zaplanowano złożenie wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Jana Pawła II, która znajduje się na budynku głównym Domu Pomocy Społecznej. Potem utworzony  z pocztów sztandarowych Bractw Kurkowych Diecezji Kaliskiej i uczestników uroczystości korowód przemaszeruje do Kasyna należącego do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP  w Pleszewie.

– Centrum jako współorganizator imprezy przygotowało  dla wszystkich uczestników spotkania program artystyczny związany z tematyką bożonarodzeniową. Wystąpi w nim nasza młodzież, która wspólnie z wychowawcami opracowała świąteczny repertuar. Dla naszych uczniów będzie to też doskonała okazja do tego, aby zobaczyć  bractwa kurkowe z całego regionu, które słyną nie tylko z  kultywowania tradycji, ale i też barwnych strojów. – podkreśla Krystian Piasecki, dyrektor CKiW OHP w Pleszewie.

O godzinie 17.45  rozpocznie się spotkanie opłatkowe  Bractw Kurkowych z ks. Biskupem Edwardem Janiakiem.
 foto:Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pleszewie

(Visited 99 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz