Nowy Tomyśl – 27-latka jechała o 51 km/h za dużo w terenie zabudowanym. Pomiar prędkości wykazał 101 km/h

Pomimo szeroko zakrojonej kampanii informacyjnej w prasie oraz telewizji, w dalszym ciągu spotykamy na drogach powiatu nowotomyskiego kierowców,


którzy za nic mają sobie nie tylko obowiązujące przepisy ale również zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. Kompletnym brakiem wyobraźni wykazała się tym razem 27-latka z powiatu nowotomyskiego, która w terenie zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 51 km/h. Oczywiście straciła również uprawnienia do kierowania!!

Dbanie o bezpieczeństwo na drogach powiatu nowotomyskiego to jedno z zadań, z których wywiązują się policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Prowadzone kontrole prędkości w miejscach najbardziej zagrożonych to chleb powszedni ich codziennej pracy.

Tym razem ich służba została skierowana na Nowy Tomyśl. Pełniący służbę w tym dniu mundurowi w białych czapkach objęli posterunek obserwacyjny na ul. Kolejowej. Tam też sprawdzali poczynania kierowców w terenie zabudowanym.

Długo nie musieli czekać na efekty. Po kilku minutach zauważyli osobowe Renault Clio, które z ogromną prędkością przemierzało bardzo ruchliwą ul. Kolejową, na której znajdują się liczne przejścia dla pieszych. Dokonany pomiar prędkości wykazał 101 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50km/h. Reakcja mogła być tylko jedna – zatrzymanie do kontroli i udaremnienie dalszej, szaleńczej jazdy.

Okazało się, że za kółkiem zatrzymanego pojazdu siedziała 27-letnia mieszkanka naszego powiatu. Za pokazanie swojego braku wyobraźni zdrowego rozsądku otrzymała wysoki mandat oraz 10 pkt karnych. Straciła również prawo jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami może je odzyskać dopiero po 3 miesiącach.(Visited 2 691 times, 1 visits today)

2 thoughts on “Nowy Tomyśl – 27-latka jechała o 51 km/h za dużo w terenie zabudowanym. Pomiar prędkości wykazał 101 km/h

 • 4 stycznia, 2018 at 11:53 am
  Permalink

  Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 17 lutego 2014 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym. Zgodnie z przepisami, podczas użytkowania, przy pomiarze prędkości do 100 km/h, dopuszczalny błąd wynosi maksymalnie 3 km/h, a powyżej tej prędkości może to być nie więcej niż 3% wartości prędkości (np. maksymalnie 4,2 km/h przy prędkości wynoszącej 140 km/h).

  Równie dobrze Pani mogła jechać nie 101 a 98 km/h

  Policja w takim wypadku nie ma prawa zabrania prawo jazdy . Urządzenia pomiarowe mogą się mylić

  Policja w takiej sytuacji nie ma prawa zabierać prawa jazdy.

  Reply
 • 3 października, 2018 at 9:49 pm
  Permalink

  Bardzo dokładne wyliczenie proszę pana. Zapewne zgodne z czymśtam. Oczywiście… policjanci obrzydlistwa w białych czapkach, więc panienka mając męża z pieniążkami, zapewni sobie papugę; I okaże się, że jadąc prędkością 98 km/h nie jest zagrożeniem dla nikogo. Białoczapkowi… nie wstyd wam znęcać się nad panienką z ciężka nóżką. Oczywiście… najważniejsze jest rozporządzenie ministra etc. Bo przecież… przy prędkości 98 km/h w terenie gęsto zabudowanym o ograniczeniu prędkości do max 50 km/h taka prędkość to pikuś. Zdarzają się pomysłowi dziennikarze testujący Mercedesa i kontrprzeciwnicy (kto szybszy… ?) w Porshe fikajcy kozioki w powietrzu… Np jak zmierzyć dokładnie prędkość fikania?

  Reply

Dodaj komentarz