Niebezpieczna przeszkoda na drodze. Nieoświetlone auto niezabezpieczone stoczyło się z pobliskiego parkingu

O niecodziennej, a jednocześnie niezwykle groźnej sytuacji powiadomiony został dziś w godzinach porannych dyżurny KPP w Wolsztynie. Przekazana przez WCPR informacja dotyczyła stojącego na ulicy Dworcowej,


nieoświetlonego auta, które niezabezpieczone stoczyło się z pobliskiego parkingu. Policjanci skierowani na miejsce zabezpieczyli auto przywracając na ulicy płynność ruchu.

03.01.2018 r. kilka minut po godzinie siódmej dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratowniczego o pojeździe blokującym częściowo przejazd na ul. Dworcowej.

Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że osoba kierująca Hondą Jazz, pozostawiła swój pojazd na pobliskim parkingu nie zabezpieczając go we właściwy sposób. W pewnym momencie auto samoistnie stoczyło się na ulicę blokując przejazd jednym z pasów.

Panujący jeszcze mrok powodował, że nieoczekiwana przeszkoda widoczna był dla innych kierowców niemal w ostatniej chwili. Wynikające z tego zagrożenie było jak najbardziej realne również z powodu rosnącej z każdą chwilą liczby samochodów i autobusów przejeżdżających ulicą Dworcową.

Policjanci zabezpieczyli to miejsce ostrzegając innych uczestników ruchu drogowego sygnałami świetlnymi, a następnie zepchnęli samochód z ulicy na parking, zabezpieczając go przed ponownym stoczeniem.

Dzięki szybkiej reakcji osoby, który przekazała informację na numer 112 i działaniom podjętym przez policjantów sytuacja nie przełożyła się na zaistnienie kolizji, bądź wypadku.

Niefrasobliwy kierowca musi jednak liczyć się z konsekwencjami w postaci mandatu karnego.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 211 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz