Samorządy północno-zachodniej Wielkopolski z dotacją na modernizację dróg

Samorządowcy z dziewięciu gmin północno-zachodniej Wielkopolski podpisali umowy z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem na realizację inwestycji drogowych w ramach programu na rzecz rozwoju i konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miejskim w Trzciance.


Jeżeli zliczyć pieniądze, które są dla Wielkopolski przeznaczone na drogi to otrzymamy ponad 100 milionów złotych. Jesteśmy drugim co do wielkości beneficjentem w naszym kraju. Mogę jednak powiedzieć, że będzie więcej. Premier Mateusz Morawiecki podczas ubiegłotygodniowej wizyty w Wielkopolsce zapowiedział nawet sześciokrotnie wyższy budżet na infrastrukturę drogową. Nasz rząd dotrzymuje słowa. Chciałbym podziękować Państwu za to, że profesjonalnie podeszliście do swojej pracy, bo mam świadomość, że przygotowanie wniosku to nie jest łatwa kwestia. Bo każdy kilometr nowej drogi to jest bezpieczeństwo publiczne, komfort życia i rozwój – powiedział wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Umowy o przekazanie dotacji celowych z budżetu państwa podpisali włodarze gmin: Czarnków (przebudowa drogi gminnej w miejscowości Sarbia, os. Polne), Jastrowie (przebudowa drogi gminnej – ul. Słowackiego w Jastrowiu), Kaczory (przebudowa drogi gminnej Dziembowo-Kaczory), Margonin (przebudowa ul. Strzeleckiej w Margoninie), Mieścisko (przebudowa drogi gminnej nr 220517P), Ostroróg (przebudowa drogi gminnej – ul. 15-lecia w miejscowości Ostroróg), Trzcianka (przebudowa drogi w Biernatowie), Ujście (przebudowa dróg wewnętrznych w Byszkach), Wyrzysk (przebudowa drogi gminnej – ulica XXX-lecia w Osieku nad Notecią).

W wydarzeniu uczestniczył również poseł na Sejm RP Grzegorz Piechowiak oraz przedstawiciele mediów. To już trzecia seria umów podpisywanych przez wojewodę wielkopolskiego. W minionych dniach uroczystości odbywały się także we Władysławowie oraz Poznaniu. Program na rzecz rozwoju i konkurencyjności regionów przewiduje dla wielkopolskich samorządów kwotę około 40 milionów złotych na realizację inwestycji drogowych. To jedna z najwyższych dotacji w skali kraju.

/poznan.uw.gov.pl/Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


(Visited 68 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz