Pożar kamienicy

W poniedziałek 06.12.2021 r. około godziny 16:20 do SKKP w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym na ul. Sienkiewicza w Kępnie. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Kępno, OSP Kępno oraz OSP Baranów.


Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że ma miejsce pożar mieszkania na II piętrze w kamienicy, w którym ma przebywać jedna osoba.

Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w energię elektryczną od budynku oraz podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na pożar. Strażacy pracujący w aparatach ochrony układu oddechowego równocześnie z działaniami gaśniczymi przeszukiwali pomieszczenia objęte pożarem. Z mieszkania ewakuowano jedną osobą, której w strefie bezpiecznej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. W trakcie prowadzonych działań do ratowników zgłosiła się druga osoba, matka osoby poszkodowanej będąca pod wpływem zdarzenia, zamieszkująca w lokalu pod mieszkaniem, w którym wybuchł pożar. Z budynku przed przybyciem służb ewakuowało się łącznie 12 osób. Osoby poszkodowane zostały przekazane przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi Pogotowia Ratunkowego.

W kolejnej fazie działania strażaków polegały na oddymieniu pomieszczeń objetych pożarem oraz dogaszaniu pojedyńczych zarzewi ognia ukrytych w drewnianym stropie. 

W działaniach które trwały 2 godziny uczestniczyło łącznie 6 zastępów (20 strażaków). Straty wstępnie oszacowano na 55 tys. zł. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była wada urządzenia elektrycznego.
/kppsp-kepno/

(Visited 27 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz