Kolizja dostawczaków

Dwa auta przewożące przesyłki kurierskie zderzyły się na byłej krajowej „piątce” pod Rawiczem. Do szpitala zabrany został pasażer renault trafic. Interwencja strażaków trwała godzinę.


Informacja o zdarzeniu wpłynęła do dyżurnego stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Rawiczu  we wtorek, 7 grudnia 2021 r. o godz. 12.03. Wynikało z niej, że na wysokości jednej z firm przy ul. Ślusarskiej w Dębnie Polskim zderzyły się dwa busy, z których jeden wpadł do rowu. Jest też jedna osoba poszkodowana, która doznała urazu głowy.

Na miejsce kolizji pojechali strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu. Już po trzech minutach kierujący działaniem ratowniczym poinformował dyżurnego o zastanej sytuacji, która nie odbiegała od opisu przekazanego przez osobę zgłaszającą.

Okazało się, że vokswagenem crafterem, który najechał na tył renault podróżował sam kierowca, natomiast drugim autem – kierująca i pasażer. To właśnie pasażer renault został poszkodowany i zabrany do szpitala.

Działania strażaków polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wsparciu psychicznym rannego mężczyzny i usunięciu zanieczyszczeń pokolizyjnych z jezdni.

Opracowanie i zdjęcia: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP//kppsp-rawicz/

(Visited 134 times, 2 visits today)

Dodaj komentarz