Zderzenie dwóch samochodów

We wtorek 7 grudnia 2021 roku o godzinie 11:07 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym pomiędzy Krotoszynem, a Chachalnią (gmina Zduny). Do zdarzenia skierowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Zduny.


Na miejscu w wyniku przeprowadzonego rozpoznania KDR ustalił, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden pojazd znajdował się w rowie, a drugi stał na drodze. Pojazdami podróżowały dwie osoby, które w chwili przybycia na miejsce zastępów straży pożarnej znajdowały się poza nimi.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, jedna osoba uskarżała się na dolegliwości bólowe więc strażacy do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po dotarciu personelu medycznego osobę poszkodowaną przekazano ratownikom medycznym. W rozbitych pojazdach strażacy odłączyli akumulatory i zabezpieczyli wycieki płynów eksploatacyjnych. Po zakończonych czynnościach realizowanych przez funkcjonariuszy policji strażacy przystąpili do usuwania pozostałości po zdarzeniu, które mogły stwarzać zagrożenie dla innych uczestników drogi.

Na tym działania trwające 1 godzinę i 15 minut zakończono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn, dh Sebastian Kalak OSP Krotoszyn/kppsp-krotoszyn/

(Visited 60 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz