PIJANY UCIEKAŁ PRZED POLICJANTAMI – ZOSTAŁ ZATRZYMANY PODCZAS POŚCIGU

Nawet do 5 lat więzienia grozi 60-letniemu mieszkańcowi gminy Rydzyna, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Uciekał w małej miejscowości przed policyjnym radiowozem, powodując zagrożenie w ruchu drogowym, w tym dla dzieci znajdujących się na chodniku. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca był nietrzeźwy.


24 marca br. po południu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy w miejscowości Moraczewo, w gminie Rydzyna. Na terenie wsi dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy to 50km/h. W pewnym momencie od strony Pomykowa nadjechał samochód marki Fiat Seicento z prędkością 66km/h. Policjantka wyszła na jezdnię dając kierowcy sygnał do zatrzymania. Na ten widok mężczyzna spojrzał na policjantów i przyspieszył. Policjanci podjęli pościg za kierowcą, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. W pewnym momencie funkcjonariusze zajechali drogę kierowcy i zatrzymali go.

Kierowcą okazał się 60-letni mieszkaniec gminy Rydzyna. Policjanci od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Sprawdzili stan jego trzeźwości i okazało się, że mężczyzna miał prawie 1.70 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Przed sądem odpowie za przestępstwa: jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości i niewykonanie polecenie zatrzymania pojazdu mechanicznego, za co grozi mu nawet do 5 lat więzienia. Dodatkowo 60-latek odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, w szczególności wobec dzieci znajdujących się na chodniku podczas trwania pościgu oraz za przekroczenie prędkości.

Podczas minionego weekendu policjanci na drogach powiatu leszczyńskiego zatrzymali łącznie cztery osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. Wszystkie, za wyjątkiem wyżej wymienionego kierowcy miały niewiele ponad 20 lat, a stężenie alkoholu w ich organizmie wynosiło od ponad pół do ponad 2 promili. Wszyscy młodzi kierowcy stracili, stosunkowo niedawno wyrobione, prawo jazdy. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi im do 2 lat więzienia, co najmniej 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysokie kary pieniężne.

Monika Żymełka

Zobacz również …

(Visited 180 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz