Wszedł do domu 70-letniej kobiety i okradł ją, teraz odpowie przed Sądem

Policjanci z Posterunku Policji w Ujściu zatrzymali 57-letniego mieszkańca Ujścia. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę 70-letniej kobiety wszedł do jej domu i ukradł portfel z którego zabrał ponad 800 zł.


Chwilę później pusty portfel podrzucił pod dom. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionej gotówki. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara więzienia do 5 lat.

W połowie marca br. policjantów z Posterunku Policji w Ujściu o pomoc poprosiła starsza kobieta. Poinformowała ona funkcjonariuszy, że ktoś okradł jej 70-letnią sąsiadkę, która ma poważne problemy zdrowotne. Z relacji kobiety wynikało, że nieznany sprawca ukradł z portfela seniorki kilkaset złotych, a po pewnym czasie pusty portfel podrzucony został pod dom starszej pani.

Policjanci z Posterunku Policji w Ujściu pojechali do zgłaszającej oraz pokrzywdzonej. 70-letnia mieszkanka Ujścia oświadczyła, że nigdzie nie wychodziła z domu, a u niej nikogo też nie było, nie potrafiła zrozumieć jak mogło dojść do kradzieży. W związku z tym mundurowi rozpoczęli poszukiwani sprawcy. Policjanci szczegółowo przeanalizowali wszystkie zebrane informacje i wpadli na trop amatora cudzego mienia.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą kradzieży pieniędzy jest 57-letni mieszkaniec Ujścia. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu na terenie miasta. Początkowo powiedział policjantom, że nie wie o żadnej kradzieży. Jednak podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli pod poduszką ponad 500 zł. Wtedy mężczyzna przyznał się, że wykorzystał nieuwagę starszej kobiety, wszedł do jej domu i ukradł portfel, wyjął pieniądze, a później podrzucił pusty portfel pod jej dom. Policjanci odzyskali znaczą część gotówki i oddali właścicielce.

Zatrzymany to 57-letni mieszkaniec Ujścia. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara więzienia nawet do 5 lat.

Podkom. Żaneta Kowalska
(Visited 74 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz