O KROK OD TRAGEDII – POLICJANCI URATOWALI MŁODEGO MĘŻCZYZNĘ

4 sierpnia mógł zakończyć się bardzo tragicznie, gdyby nie opanowanie i spokój dwójki policjantów z Komisariatu Policji w Opalenicy. Ich profesjonalizm doprowadził do uratowania życia młodego mężczyzny, który targnął się na swoje życie.

We wtorek 4 sierpnia 2020 roku o godz. 23:15 na nr alarmowy 997 nowotomyskiej komendy zadzwoniła przestraszona kobieta i powiedział, że przed chwilą znajomy jej córki wysłał do niej film,


na którym widać jak łyka garść tabletek i popija je alkoholem. Sytuacja była poważna, gdyż późniejsze próby kontaktu z 22-letnim mieszkańcem gminy Opalenica okazały się nieskuteczne.

Oficer dyżurny nie zwlekając natychmiast wysłał na miejsce patrol z Komisariatu Policji w Opalenicy. Policjanci pod wskazanym adresem pojawili się błyskawicznie i aby wejść do mieszkania desperata musieli użyć siły, by wyłamać zamek drzwi.

Wewnątrz zauważyli nieprzytomnego mężczyznę leżącego na kanapie. Mężczyzna nie reagował w żaden sposób a twarz jego była blada i zlana potem. Nie czekając funkcjonariusze wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego.

Do czasu ich przyjazdu próbowali nawiązać z mężczyzną kontakt i nieustannie sprawdzali i monitorowali jego funkcje życiowe. Odratowanego 22-latka zabrało wezwane na miejsce pogotowie.

(Visited 4 670 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz