JEDEN POJAZD WIELE NARUSZEŃ

W wyniku szybkiej reakcji inspektorów nienormatywny zespół pojazdów otrzymał zakaz dalszej jazdy. Kolejny patrol wielkopolskiej inspekcji operował na drodze szybkiego ruchu w okolicach Gniezna.


10 sierpnia wspólna akcja inspektorów z Gniezna i Poznania na drodze krajowej S5 przy wschodniej obwodnicy Poznania doprowadziła do zatrzymania zespołu pojazdów należących do przedsiębiorcy polskiego. Wykonywał on przewóz drogowy koparki na gąsienicach na potrzeby własne. Rzeczywista masa całkowita zespołu pojazdów po zważeniu wynosiła 46,95 t przy normie 40 t. Została więc przekroczona o 6,95 t, czyli o ponad 17 procent. O prawie metr zespół pojazdów był też za długi. Zamiast 16,5 m, miał 17,38 m. Kierowca nie okazał zezwolenia kategorii piątej i przedsiębiorcę czeka za to postępowanie administracyjne zagrożone karą 5 tys. złotych. Ponadto kolejne 1,5 tys. łącznie grozi mu za brak badania okresowego tachografu i nieterminowe pobieranie danych z karty kierowcy.

Dużo nieprawidłowości wykazali też inspektorzy w przypadku pracy kierowcy. Otrzymał on w sumie mandaty na kwotę 500 złotych za między innymi nieprawidłowe operowanie przełącznikiem tachografu, umożliwiającym zmianę rodzaju aktywności kierowcy i skrócenie dziennego okresu odpoczynku. Zespół pojazdów trafił na parking strzeżony. Inspektorzy zatrzymali również dowód rejestracyjny od ciągnika siodłowego w związku z niezgodnością ze stanem faktycznym. W dokumencie wpisano dwie osie, a w rzeczywistości były trzy.

/witdpoznan.pl/

(Visited 505 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz