Nowy Tomyśl: Protest Społeczności „Kopernika” i jego Przyjaciół

Informacja jaka ukazała się na portalu społecznościowym Zespółu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. Mikołaja Kopernika nie opiewa optymizmem, jak czytamy :

Do Rodziców, Absolwentów, Przyjaciół i wszystkich Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Tomyślu
Po raz kolejny zwracamy się z prośbą o wsparcie naszego i Waszego „Kopernika”. Z informacji, które można zweryfikować na stronie powiatu nowotomyskiego, wynika, że w najbliższym czasie ma zostać podjęta uchwała, której skutki przewidują włączenie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika do Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica. Nie godzimy się na tego typu reorganizację. „Kopernik” jest dla nas miejscem wyjątkowym pod każdym względem i musi pozostać szkołą autonomiczną, niezależną. Protestujemy przeciwko takim rozwiązaniom. Treść protestu jest dostępna w sekretariacie szkoły. 
Zachęcamy wszystkich do okazania wsparcia i składania podpisów w sekretariacie szkoły 
od poniedziałku do wtorku w godzinach 8.00 – 21.00 (pomimo trwających ferii), w środę 
od 8.00 – 10.00 (sesja odbędzie się właśnie tego dnia o 13.00).

Rada Pedagogiczna
Rodzice

Protest został oddany wraz z petycją do Kancelarii Ogólnej Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu dnia 15.01.2019 r. o godzinie 10.48. 
Pisma te zostały skierowane również do Przewodniczącej Rady Powiatu Nowotomyskiego Pani Renaty Gruszki.

 skan protestu 

(Visited 686 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz