Nocny spacer z sądowym finałem ! Strzelali z pistoletu to aut. Przy nastolatkach zabezpieczono m.in. pistolet gazowy i metalowe kulki, a także kastet, maskę i rękawiczki.

W piątkową noc do dyżurnego KPP w Wolsztynie dotarła informacja dotycząca młodych mężczyzn, którzy strzelając z pistoletu gazowego uszkodzili kilka samochodów zaparkowanych w centrum miasta. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Prewencji, którzy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch nastolatków.


Sankcją za uszkodzenie mienia może być nawet pięcioletnie pozbawienie wolności.

13.07.2018 r. ok.godz. 01:00 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że w centrum miasta dwóch młodych mężczyzn strzela z broni w kierunku zaparkowanych pojazdów. Na miejsce natychmiast skierowano pełniących w tym czasie służbę patrolową policjantów Wydziału Prewencji.

Mundurowi już po kilku minutach, u zbiegu ulic Dr Kocha i Tylnej zauważyli osoby odpowiadające wyglądem opisanym sprawcom. Jak ustalono byli to mieszkańcy Wolsztyna w wielu 19 i 16 lat. Przy mężczyznach zabezpieczono m.in. pistolet gazowy i metalowe kulki, a także kastet, maskę i rękawiczki.

Obaj wolsztynianie zostali doprowadzeni do KPP w Wolsztynie, gdzie sprawdzono ich stan trzeźwości. Badanie alkotestem wykazało, że byli trzeźwi. Młodszego z mężczyzn przekazano pod opiekę matki, starszy został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Przeprowadzone na miejscu zdarzenia oględziny pozwoliły na ustalenie, że w następstwie oddanych strzałów uszkodzonych zostało osiem samochodów. Uszkodzenia dotyczyły szyb, które pękały po uderzeniu metalowymi kulkami.

Policjanci prowadzący sprawę przesłuchali 19-letniego wolsztynianina, przedstawiając mu zarzuty uszkodzenia łącznie ośmiu samochodów. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił też, że nocna wyprawa z młodszym kolegą nie miała na celu strzelania do samochodów, a do ustawionej, jako cel butelki i znaków drogowych, od których metalowe kulki odbijały się powodując uszkodzenia stojących nieopodal aut. Powstałe w ten sposób straty mogą sięgnąć kilku tysięcy złotych.

Materiały postępowania niebawem trafią do sądu, gdzie zapadnie decyzja o konsekwencjach, jakie mogą ponieść nastolatkowie.

Karą za uszkodzenie mienia może być grzywna, a nawet pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat. 

(Visited 437 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz