Włamywacz ustalony i zatrzymany – wykorzystał okazję, … bo drzwi były otwarte

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili i zatrzymali 22-letniego włamywacza. Mężczyzna dostał się do jednej z piwnic na śremskim osiedlu Jeziorany i ukradł rower, skrzynkę z narzędziami oraz wentylator.


Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Policjanci apelują też do mieszkańców o zachowanie podstawowych środków ostrożności, bowiem amator cudzej własności wybrał klatkę schodową oraz piwnicę, do których drzwi wejściowe były po prostu otwarte.

10 lipca br., o godz. 17.40, Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że ktoś włamał się do piwnicy w bloku na śremskim osiedlu Jeziorany i ukradł rower, skrzynkę z narzędziami oraz wentylator.

Nad sprawą pracowali zarówno kryminalni, jak i policjanci prewencji. Funkcjonariusze szybko ustalili włamywacza, którym okazał się 22-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Mundurowi zatrzymali go następnego dnia, 11 lipca, na terenie jednej z kamienic w starej części Śremu.

Amator cudzej własności, który zdążył już pozbyć się łupu, usłyszał zarzut i został przesłuchany. Przyznał się do kradzieży z włamaniem i za swój czyn odpowie przed sądem.

Z ustaleń policjantów wynika, że 22-latek idąc wzdłuż bloku na śremskich Jezioranach zauważył, że drzwi wejściowe do jednej z klatek schodowych oraz do piwnicy są otwarte. Wszedł więc do środka, a kiedy był już w piwnicy, to idąc korytarzem zwrócił uwagę na drzwi, które nie miały kłódki. Mocniej szarpnął za klamkę i w ten sposób pokonał kolejne drzwi.

Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o czujność, zwracają uwagę na to, że zachowanie podstawowych środków ostrożności może uchronić nas przed działaniem amatorów cudzej własności. Trzeba pamiętać o tym, że „okazja czyni złodzieja” i często wystarczy wykonać bardzo proste czynności, aby zabezpieczyć mienie.

(Visited 113 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz