10 lat za wypłaty z bankomatu kradzionymi kartami

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy po uprzednim przywłaszczeniu kart płatniczych okradli mieszkańców powiatu wągrowieckiego. Teraz grozi im nawet 10 lat za kratkami

W miesiącu czerwcu policjanci przyjęli dwa zawiadomienia o przywłaszczeniu portfeli z dokumentami,pieniędzmi i kartami płatniczymi.


Każda sytuacja miała podobny początek – osoba pokrzywdzona zagubiła portfel. Niestety osoba która go znalazła, zamiast okazać się empatią i zwrócić go właścicielowi, postanowiła poczynić z tego korzyść dla siebie.

Jedno co łączyło osoby pokrzywdzone w obydwu prowadzonych sprawach, to fakt zapisania kodu PIN i pozostawienie go w portfelu wraz z kartą. To ułatwiło już dalszą przestępczą działalność zatrzymanym. Jeden z nich już po godzinie rozpoczął wypłacać pieniądze w bankomatach. Łącznie 4 tysiące złotych. W drugim przypadku mężczyzna Po wypłacie 1000 złotych chciał wykonać kolejną transakcję, jednak informacja o kradzieży karty spowodowała wciągnięcie jej do bankomatu i anulowanie transakcji. Sam mężczyzna został szybko ustalony przez policjantów, wkrótce też usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem z rachunku bankowego, gdzie posłużył się przywłaszczoną kartą płatniczą. Zdecydowane i szybkie działanie śledczych pozwoliło na odzyskanie wypłaconej kwoty 1000 złotych niemal w całości. W drugim przypadku mężczyzna szybko wydał skradzione środki. Usłyszał łącznie pięć zarzutów przywłaszczenia karty płatniczej i włamań do konta. Obydwóch zatrzymanych to mieszkańcy naszego powiatu. Za to przestępstwo grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do osób które z trudnością zapamiętują numery PIN do kart płatniczych, aby jeżeli zdecydują się do jego zapisania, to niech umieszczą go w innym miejscu niż portfel. Podanie złodziejowi karty wraz z numerem PIN to najprostszy sposób na pozbycie się środków z konta.

(Visited 192 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz