(Nie)trzeźwy poranek – policjanci udaremnili dalszą jazdę kierującemu autobusem, który wiózł młodzież szkolną

13 listopada br. , śremscy policjanci prowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek” i wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierowców na podwójnym gazie. Mundurowi z prewencji i drogówki w Śremie udaremnili dalszą jazdę kierującemu autobusem, który wiózł głównie młodzież szkolną, a funkcjonariusze drogówki w Książu Wielkopolskim zatrzymali kierującego toyotą. Obaj nieodpowiedzialni kierowcy byli w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali im uprawnienia do kierowania, a sprawy znajdą swój finał w sądzie.


13 listopada br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie prowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”.

O godz. 07.27, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że kierujący autobusem, który jedzie w kierunku Śremu, jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Osoba, która była pasażerem autobusu zauważyła, że kierowca jechał niebezpiecznie i nienaturalnie się zachowywał.

Patrole prewencji i drogówki w Śremie na ul. Gostyńskiej zatrzymały autobus do kontroli drogowej. Niestety, okazało się, że kierujący pojazdem, 60-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, był w stanie po użyciu alkoholu. Miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy uprawnienia do kierowania i dalej on oczywiście nie pojechał.

W autobusie wszystkie miejsca były zajęte, głównie przez młodzież, która jechała do szkoły. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Szybko podstawiono drugi autobus z innym kierowcą, do którego przesiedli się pasażerowie.

Praktycznie w tym samym czasie, o godz. 07.30, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, na posterunku kontrolnym w Książu Wielkopolskim, ujawnili, ze kierujący toyotą, 46-letni śremianin, też był w stanie po użyciu alkoholu i miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. Temu mężczyźnie również zatrzymano uprawnienia do kierowania.

Obie sprawy znajdą swój finał w sądzie, a policjanci apelują o rozwagę i rozsądek! Nawet niewielka ilość alkoholu może powodować zaburzenia i doprowadzić do upośledzenia zmysłów. Jeśli planujemy jazdę samochodem, a mamy wątpliwości co do stanu trzeźwości, to można go sprawdzić. Wyruszając w podróż bądźmy wypoczęci, zrelaksowani, a przede wszystkim trzeźwi.

/ Ewa Kasińska /MM

 

 

(Visited 861 times, 1 visits today)

Leave a Reply