Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń na łączną sumę prawie 1 000 000 zł.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Miejskiej Policji w Koninie oraz funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli blisko 150 kg krajanki tytoniowej,


1696 kg liści tytoniu oraz 10 000 sztuk papierosów w wyniku czego nastąpiło uszczuplenie w podatku akcyzowym na kwotę 903 304 zł.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Koninie oraz funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówek w Elblągu i Kaliszu w trakcie czynności operacyjnych ustalili,że w garażu usytuowanym na terenie posesji w Starym Mieście może mieć miejsce proceder przestępczy związany z produkcją nielegalnego tytoniu. Śledczy szybko ustalili, że z całą tą sytuacją powiązanych jest aż trzech mężczyzn, mieszkańców gminy Stare Miasto oraz Konina.

Ujawniony towar został zabezpieczony, a ich właściciele trafili prosto do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara grzywny, wszyscy trzej usłyszeli zarzut z art.12a Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


This slideshow requires JavaScript.
(Visited 460 times, 1 visits today)

Leave a Reply