POWIAT NOWOTOMYSKI: Działania „trzeźwy poranek”

Dzisiaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu prowadzili działania pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Niestety nie wszyscy kierujący wykazali się rozwagą. Funkcjonariusze ujawnili sześć osób, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu.


Spożywany alkohol ma ogromny wpływ na ludzką świadomość i spostrzegawczość. Przez to pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na drogach.

Dzisiaj prowadzone były wojewódzkie działania pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Działania mające na celu wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących.

Od wczesnych godzin porannych policjanci sprawdzali stan trzeźwości- w sumie sprawdzono 1092 kierujących.

Niestety przeprowadzona akcja pokazała, że na drogach nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierujących. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej sześć osób, które kierowały pod wpływem alkoholu. trzech znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu, a pozostała trójka w stanie nietrzeźwości.

Najwyższy niechlubny wynik badania trzeźwości uzyskał zatrzymany do kontroli 28-latek, który kierował pojazdem ciężarowym marki Daf wraz z naczepą. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę na ul. Świebodzińskiej w Bolewicach.

Wszystkim nieodpowiedzialnym kierującym policjanci uniemożliwili dalszą jazdę, a w ich sprawach prowadzone będą stosowne postępowania.

 

 

(Visited 1 075 times, 1 visits today)

Leave a Reply