Niedouczony kierowca z naruszeniami czasu pracy

Nie znał przepisów, bo był młody i od niedawna wykonywał zawód kierowcy na trasach międzynarodowych. To coraz częstsze tłumaczenie, które słyszą od kierowców wielkopolscy inspektorzy.


Przewoźnik z Litwy wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy w postaci materiałów budowlanych z Polski do Belgii. Prawidłowość przewozu skontrolowali 14 marca na autostradzie A2 w Żdżarach inspektorzy z Konina. Po przeanalizowaniu danych zawartych na karcie cyfrowej oraz zapisanych w tachografie ustalili, że kierowca wielokrotnie naruszał normy dotyczące odpoczynków. Przekroczył między innymi dzienny czas prowadzenia pojazdu powyżej 10 godz. o 3 godz. i 49 min., skrócił wymagany skrócony okres odpoczynku dziennego o 2 godz. i 48 min., a także skrócił wymagany skrócony okres  odpoczynku tygodniowego o 1 godz. i 25 min. Za te naruszenia kierowcę ukarano mandatami karnymi na sumę 1.100 zł, natomiast przedsiębiorca musiał zapłacić kaucję w kwocie 2.350 zł. Podczas kontroli kierowca powiedział inspektorom, że nie poznał jeszcze dokładnie zasad dotyczących obliczania czasu pracy, ponieważ dopiero od niedawna  wykonuje zawód kierowcy na trasach międzynarodowych. To kolejny przypadek kierowcy zatrzymanego przez wielkopolskich inspektorów, który był niedouczony i nieprzygotowany do wykonywania swojego zawodu. Jakie to może rodzić konsekwencje w ruchu drogowym, łatwo sobie wyobrazić.

/witd-poznan/

(Visited 13 976 times, 4 visits today)

4 thoughts on “Niedouczony kierowca z naruszeniami czasu pracy

 • 17 marca, 2023 at 11:14 am
  Permalink

  Niech dalej dziady nie płacą uczciwie kierowcom za ich pracę. Niech zatrudniają Mongolow, Uzbekow, Tadżyków i innych. Ludzi, którzy u siebie powozili rykszą z osiolkiem, wsadźcie na 40 tonowe ciężarówki i piszcie ich w świat najlepiej na 3 miesiące.

  Reply
 • 17 marca, 2023 at 3:39 pm
  Permalink

  Znowu 1.5% dla kogośs k…a co to za dziadowskie żebracze i złodziejskie państwo

  Reply
 • 18 marca, 2023 at 5:23 pm
  Permalink

  A Gdzie ma się nauczyć, obsługi tachografu i czasu pracy, jak nigdzie tego nie uczą! Tylko szmalec biorą!

  Reply
  • 19 marca, 2023 at 3:32 am
   Permalink

   Zapraszam do OSK ENIGMA w Kielcach. Nauczymy, wytłumaczyły, pokażemy na przykładach. Kurs trwa 8 godzin prowadzi go osoba, która uczy inspektorów ITD.

   Reply

Dodaj komentarz