POWIAT NOWOTOMYSKI: Kolejny nietrzeźwy motorowerzysta zatrzymany!

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pijanego mężczyznę, który kierował motorowerem. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie 32-latka. Mieszkaniec powiatu nowotomyskiego posiada także aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


W dniu 13 marca br. policjanci Ruchu Drogowego w Rudnikach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Badanie trzeźwości wykazało, że 32-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego miał 3 promile alkoholu w organizmie i aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Przypominamy!

Zgodnie z Kodeksem Karnym za niestosowanie się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast gdy osoba taka była wcześniej prawomocnie skazana za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub prowadziła pojazd w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

(Visited 336 times, 1 visits today)

Leave a Reply