AUTOBUS UDERZYŁ W DRZEWO

W poniedziałek, 13 marca o godz. 12.43 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o uderzeniu autobusu w drzewo oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Kluczewo na trasie Ostroróg – Obrzycko.


Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Ostroróg, OSP Kluczewo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali autobus, który prawym bokiem uderzył w drzewo. Kierujący i pasażerka opuścili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu – jedna osoba została lekko ranna.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
W działaniach ratowniczych trwających ponad 3 godziny brało udział 5 zastępy (20 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Pomoc Drogowa.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: Policja

(Visited 679 times, 1 visits today)

Leave a Reply