Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych na MTP w Poznaniu [ZDJĘCIA, FILM]

Niesamowite wydarzenie dla całej rodziny odbyło się w miniony weekend 13 – 14 listopada na Międzynarodowych Targach Poznańskich! Ponad 250 ras z całego świata, w sumie prawie 5000 psów, a wśród nich: Buldog francuski, Golden retriever, Berneński pies pasterski, Jack Russel Terrier, Chiński Grzywacz, Buldog angielski czy Whippet.

Podczas dwóch dni można było podziwiać najpiękniejsze psy, oceniane przez 43 sędziów aż z 8 krajów: Polski, Rumunii, Serbii, Słowacji, Węgier, Litwy, Czech i Estonii. Podczas wydarzenia nie brakowało też pawilonu ze stoiskami, na których pojawią się najróżniejsze akcesoria dla psów, między innymi: kosmetyki, zabawki, smycze, obroże, artykuły fryzjerskie, ubranka, legowiska, smakołyki, markowe i polecane karmy, pamiątki, literatura.

Na wystawach zaprezentowało się prawie pięć tysięcy psów reprezentujących 250 ras – i tych popularnych, jak Jack Russel terrier, cocker spaniel angielski czy golden retriever – jak i mniej widocznych na polskich ulicach, takich jak komondor, Thai ridgeback czy Bedlington terrier.

Psy prezentowały się na aż 40 ringach, a oceniane były przez międzynarodowe grono sędziów. Sobotnia wystawa wyłoniła psy, które pojadą na Crufts 2022. To impreza organizowana przez brytyjski Kennel Club, która co roku w marcu odbywa się w Birmingham. Jest największą i najbardziej znaną na świecie wystawą psów rasowych. Z kolei w niedzielę wyłoniony został Zwycięzca Polski 2021.

Poznańskie wystawy to idealna impreza dla osób, które szukają psa rasowego. Było można porozmawiać z hodowcami, dowiedzieć się, jakie wymagania ma dana rasa, i obejrzeć zwierzęta z ich hodowli.

Wystawom towarzyszył kiermasz, na którym można było zakupić karmy i smakołyki, legowiska, smycze, obroże, zabawki, ubranka, kosmetyki i inne artykuły dla psów.

Dwie Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych odbyły się w dniach 13-14 listopada br. w godz. 10:00-18:00 na Międzynarodowych Targach Poznańskich (pawilony: 3, 4, 5 i 6).

(Visited 20 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz