Wolsztyn/Grodzisk – Jechał pod wpływem narkotyków, zatrzymała go policyjna blokada

W czwartkowy poranek dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał informację od swego odpowiednika z Grodziska Wielkopolskiego o kierującym Mitsubishi mężczyźnie, który najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu. Kierowca według ustaleń policjanta miał poruszać się drogą krajową nr 32 w kierunku Wolsztyna. We wskazany rejon natychmiast skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy na wysokości ulicy Przemysłowej zablokowali drogę i zatrzymali wskazanego kierowcę. Jak się okazało był pod wpływem narkotyków.


W miniony czwartek (04.11) około godziny 06:30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację dotyczącą kierującego Mitsibishi Carisma mężczyzny, który według ustaleń policjantów z Grodziska Wielkopolskiego znajduje się pod wpływem alkoholu. We wskazany rejon skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi dysponujący dwoma oznakowanymi radiowozami i wyposażeni m.in. w kolczatkę zablokowali drogę krajową nr 32 na wysokości skrzyżowania ulic Żeromskiego i Przemysłowej. Kierujący na widok przeszkody wyraźnie zwolnił prędkość jazdy, a następnie unieruchomił swój pojazd. Mężczyzna został zatrzymany. Nie stawiał oporu. Po wylegitymowaniu ustalono, że to 40-letni obywatel Ukrainy mieszkający w podpoznańskich Krzesinach. Badanie alkotestem nie potwierdziło, by znajdował się pod wpływem alkoholu, odmienny wynik dało wykonane później badanie moczu, które wskazało na obecność opiatów w jego organizmie. Podczas podjętej kontroli policjanci zabezpieczyli też strzykawkę z niewielką ilością substancji, którą po zbadaniu okazała się heroina.

Zdarzenie, którego finał rozegrał się na ulicach Wolsztyna miało swój początek na terenie powiatu grodziskiego. Tamtejsi policjanci wracając do domu po zakończonej służbie rozpoznali pojazd, o którym w nocy usłyszeli w policyjnym komunikacie. Według relacji świadków kierowca Mitshubishi swoim zachowaniem i sposobem jazdy stwarzał realne zagrożenie na drodze. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania kierowcy, jednak ten na ich widok zaczął uciekać. Mężczyźni chcąc doprowadzić do jego zatrzymania poinformowali o wszystkim swego dyżurnego, który natychmiast przekazał informację do wolsztyńskiej jednostki, a sami prywatnym samochodem pojechali za uciekinierem. W trakcie jazdy na bieżąco relacjonowali poczynania nieodpowiedzialnego kierowcy oraz dokładnie opisywali trasę jego przejazdu. Dzięki temu policjanci z Wolsztyna mogli podjąć działania, których efektem było jego zatrzymanie.

Mężczyzna został doprowadzony do KPP w Wolsztynie i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas przeprowadzonego z jego udziałem przesłuchania przedstawiono mu zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał. Ewentualny zarzut dotyczący kierowania pod wpływem narkotyków możliwy będzie po uzyskaniu wyników badania krwi, jaka została pobrana od mężczyzny i wysłana do badań laboratoryjnych. Sankcja za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych to pozbawienie wolności do 3 lat.

/wolsztyn.policja.gov.pl/

(Visited 1 109 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz