Kolizja dwóch samochodów osobowych i tira oraz zderzenie samochodu osobowego z przyczepą rolniczą

15 listopada 2021 roku tuż przed godziną 6 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o kolizji trzech pojazdów na zjeździe z DK 5 na DK 15. Na miejsce zdarzenia zadysponowano  dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie oraz jeden zastęp z OSP w Strzyżewie Smykowym. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali kolizje dwóch samochodów osobowych oraz TIRa. Pojazdy znajdowały się w pozycji na kołach a wszyscy kierowcy opuścili swoje auta o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych.


Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji i udzieleniu jednemu kierowcy kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Osoba ta po przebadaniu przez ratownika medycznego ZRM pozostała na miejscu i nie wymagała hospitalizacji. Z uwagi na zablokowany fragment drogi Policja zorganizowała objazd.

Do kolejnego zdarzenia wymagającego interwencji strażaków doszło w niedzielny wieczór o godzinie 18.38. W miejscowości Świątniki Wielkie gdzie samochód osobowy podczas mijania się z przyczepą ciągnika rolniczego uderzył lewą stroną pojazdu w koło przyczepy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu Straży Pożarnej kierowca samochodu osobowego znajdował się w swoim pojeździe i uskarżał się na złe samopoczucie.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego ewakuowano poszkodowanego kierowcę na zewnątrz pojazdu przy użyciu noszy typu deska a następnie karetką został on zabrany na SOR w Gnieźnie. Dalsze działania polegały na oświetleniu terenu akcji podczas prac dochodzeniowych prowadzonych przez Policję. W akcji udział brał jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie oraz jeden zastęp z OSP w Zdziechowie.

/kppsp-gniezno/

(Visited 20 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz