Mercedes-Benz AMG świętuje 50-lecie z Poznań Motor Show 2017

Mercedes-Benz AMG świętuje 50-lecie z Poznań Motor Show 2017

Mercedes-Benz Polska kolejny rok z rzędu jest wśród partnerów największej imprezy motoryzacyjnej w Polsce i czwartej w Europie – Poznań Motor Show 2017. Tegoroczna edycja odbędzie się już w dniach 6-9 kwietnia na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Motywem przewodnim tegorocznego wystąpienia Mercedes-Benz Polska będzie 50-lecie istnienia marki AMG.

Historia firmy AMG sięga 1967 roku, gdy Hans Werner Aufrecht i Erhard Melcher założyli wspólnie przedsiębiorstwo w Burgstall niedaleko Stuttgartu. Grossaspach jest natomiast miejscem urodzin H.W. Aufrechta. To właśnie pierwsze litery nazwisk oraz nazwa miejscowości tworzą – AMG. Początkowo firma Aufrechta i Melchera zajmowała się budowaniem silników sportowych i przerabianiem modeli Mercedesa na potrzeby sportu. Działalność ta trwała nieprzerwanie do końca lat 80-tych, gdy AMG nawiązało stałą współpracę z Mercedes-Benz. Od 2005 roku AMG należy już w całości do Daimler AG. Siedziba firmy mieści się obecnie w Affaltterbach niedaleko Stuttgartu.

16c434_009.jpg

Na targach w Poznaniu zostaną zaprezentowane najnowsze modele takie jak AMG GT Roadster, najmocniejsza wersja AMG GT R oraz Klasa E 63 S 4MATIC+ o mocy 612 KM z innowacyjnym napędem, który zapewnia zmienny rozdział momentu obrotowego między osiami. Największą perełką stoiska Mercedesa będzie jednak przywieziony prosto z Affalterbach zabytkowy Mercedes 300 SEL AMG – jeden z pierwszych i do dziś najbardziej rozpoznawalnych klasyków AMG z czasów powstania marki. Wszystko to na ponad 2000m², czyli trzykrotnie większej ekspozycji niż w 2016 roku!

Podczas targów Poznań Motor Show 2017 oprócz marki Mercedes-Benz, swoje premiery i nowości zaprezentują praktycznie wszyscy liderzy rynku. Podczas czterodniowego wydarzenia zaprosimy do zwiedzenia czterech salonów tematycznych – samochodowego, motocyklowego, caravaningowego oraz truck. Oczywiście dla fanów mocnych wrażeń, na terenie zewnętrznym, nie zabraknie atrakcji
– będzie można podziwiać pokazy stuntu motocyklowego, przejechać się po specjalnie przygotowanych torach offroadowych czy też podziwiać najciekawsze z aut tuningowych.

Więcej – www.motorshow.pl

(Visited 239 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz