Marka Volkswagen Samochody Dostawcze wstrzymuje od czwartku produkcję aut w Polsce i w Niemczech

Począwszy od czwartku 19.03. wstępnie przez okres dwóch tygodni produkcja samochodów w zakładach w Poznaniu, Swarzędzu oraz Wrześni zostaje wstrzymana.

Powodem decyzji jest ochrona pracowników, niepewna sytuacja na rynkach zbytu oraz niestabilna sytuacja w obrębie łańcuchów dostaw. Także produkcja w Odlewni, gdzie powstają komponenty do samochodów koncernu VW, zostanie od soboty wstrzymana.
Volkswagen Samochody Dostawcze reaguje na pandemię wywołaną koronawirusem i wstrzymuje produkcję samochodów. Regulacje w tym zakresie wejdą w życie od czwartku (19 marca 2020 r.) i będą obowiązywać wstępnie przez dwa tygodnie. Decyzja dotyczy fabryk w Hanowerze (T6.1, Amarok i eCrafter), Poznaniu i Swarzędzu  (Polska; Caddy i T6.1) i Wrześni (Polska; Crafter). Powodem wstrzymania produkcji jest ochrona zdrowia wszystkich zatrudnionych osób, niepewna sytuacja na rynkach zbytu lekkich samochodów dostawczych oraz niestabilna sytuacja w obrębie łańcuchów dostaw u poddostawców.

– Pandemia wywołana koronawirusem wpływa w sposób oczywisty na całą naszą działalność: na łańcuchy dostaw, naszą produkcję, na sprzedaż, na naszych partnerów dystrybucyjnych i serwisowych. W związku z tym po ścisłych uzgodnieniach dokonanych z naszymi radami zakładowymi i w gronie spółek koncernu, Volkswagen Samochody Dostawcze postanowił wstrzymać produkcję we wszystkich trzech ośrodkach produkcyjnych. To jedyna właściwa decyzja, aby również naszych pracowników nie narażać na zbędne zagrożenie ich zdrowia – informuje Thomas Sedran, prezes zarządu marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

W chwili obecnej trwają rozmowy z reprezentacją pracowników.

Piotr Olbryś Przewodniczący OM NSZZ „Solidarność” Volkswagen Poznań – Sytuacja w której się znaleźliśmy jest nadzwyczajna i wymaga też nadzwyczajnych rozwiązań. Decyzję o wstrzymaniu produkcji uważamy za jedyną słuszną. W tej chwili trwają rozmowy na temat zabezpieczenia miejsc pracy oraz wynagrodzenia na czas wstrzymania produkcji.

Także produkcja w Odlewni, gdzie powstają komponenty do samochodów koncernu VW, tj. głowice cylindrowe, obudowy przekładni kierowniczych, elementy zawieszenia oraz obudowy sprzęgła, zostanie od soboty wstrzymana.

Podjęte działania dotyczą ok. 24 000 pracowników Marki Volkswagen Samochody Dostawcze w Niemczech i w Polsce.

Volkswagen Poznań

(Visited 218 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz