NIEZABEZPIECZONY ŁADUNEK NA S5

Dwie ciężarówki wywrotki sunęły po drodze ekspresowej z niezabezpieczonym piaskiem, który wiatr rozwiewał na wszystkie strony. Zatrzymali je inspektorzy z Wielkopolski.


6 marca inspektorzy z leszczyńskiego oddziału wielkopolskiej inspekcji zauważyli na drodze ekspresowej S5 dwa pojazdy trzyosiowe tego samego przewoźnika, którymi przewożono znaczne ilości piasku, który w żaden sposób nie został zabezpieczony. Spadając, mógł spowodować zagrożenie dla innych kierowców, na przykład w postaci uszkodzenia szyby czołowej. W celu wyeliminowania takiego zagrożenia oraz ustalenia rzeczywistej masy całkowitej pojazdów wykonano kontrolę wagową na legalizowanym punkcie w Granowie. Ważenie pojazdów potwierdziło przypuszczenia inspektorów, wykazując, że samochody ciężarowe były znacznie przeładowane od 0,8 do 2,0 tony i o 2,0 tony miały przekroczony nacisk na podwójnej osi. Ponadto w jednym z pojazdów stwierdzono brak wymaganego badania okresowego tachografu.

Wobec przedsiębiorcy zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą w łącznej kwocie 5000 złotych. Kierowców, w tym właściciela kontrolowanych pojazdów, który osobiście prowadził jeden z nich, ukarano też mandatami karnymi za naruszenie przepisów w zakresie przewozu ładunków sypkich.

WITD w Poznaniu 

(Visited 45 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz