Lime podsumowuje sezon w Poznaniu

Lime poinformował, że kończy sezon w Poznaniu i rozpoczyna przerwę jesienno-zimową. E-hulajnogi firmy będą dostępne do 04.12.2023 r., wrócą na ulice miasta wiosną przyszłego roku.

Lime rozpoczyna przygotowania do zakończenia sezonu, a podczas przerwy jesienno-zimowej przeprowadzi przegląd swojej floty.


Firma jest usatysfakcjonowana z popularności, jaką cieszyły się jej pojazdy w minionym, wiosenno-letnim sezonie. Coraz więcej samorządów zdecydowało się na współpracę z Lime. Usługa jest już dostępna w ponad 50 polskich miastach, a plany na kolejny sezon są również ambitne:

„Cieszymy się, że rozwiązania z zakresu mikromobilnościsącoraz bardziej popularne w Polsce. Dziękujemy mieszkańcomPoznania za to, że korzystając z naszych urządzeń przyczynili się do redukcji poziomu emisji CO2 o26 ton. Teraz rozpoczynamy przeglądy naszej floty, gdyż bezpieczeństwo użytkowników to nasz priorytet. Kontynuujemy także rozmowy z kolejnymi miastami, które dostrzegają potencjał w mikromobilności. Wrócimy wiosną i nadal będziemy zapewniać najwyższej jakości usługę naszej niezawodnej społeczności” – komentuje Damian Kupczak, Senior Operations Manager Lime Poland.

Firma operuje w Polsce flotą ponad 23 000 urządzeń.

5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:

  • Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź w innych przypadkach, chodnik.
  • Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
  • Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających. 
  • Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
  • Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych. 

 

Informacja o firmie Lime

Misją Lime jest budowanie przyszłości, w której transport jest wspólny, przystępny cenowo i wolny od emisji CO2. Jako największy na świecie dostawca współdzielonych pojazdów elektrycznych, Lime współpracuje z miastami, aby oferować elektryczne rowery i hulajnogi do podróży poniżej pięciu mil. Jedna z 100 najbardziej wpływowych firm w 2021 rokuwg magazynu Time. Użytkownicy Lime zrealizowali ponad 400 milionów przejazdów w ponad 250 miastach na pięciu kontynentach. Lime tworzy nową generację ekologicznych, alternatywnych środków transportu. W Polsce firma jest obecna od 2018 r.,posiada flotę ponad 23 000 e-hulajnóg w ponad 50 polskich miastach.

 

 

(Visited 68 times, 1 visits today)

Leave a Reply