Położył kamień na torach, zajmie się nim sąd

16-latek z powiatu gostyńskiego położył kamień na torach kolejowych, na który najechał pociąg osobowy. Kamień rozprysł się na kilka małych kawałków. Jeden z nich w wyniku rykoszetu wybił szybę i wpadł do wagonu. Powstałe straty wyniosły ponad 8 tysięcy złotych. Teraz 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.


 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zostali zawiadomieni przez Koleje Wielkopolskie z siedzibą w Poznaniu, że 9 października na trasie Pępowo – Krobia na torach kolejowych ktoś położył kamień, na który najechał pociąg osobowy. Kamień rozprysł się na kilka odłamków. Jeden z nich w wyniku rykoszetu wybił szybę w pociągu i wpadł do wagonu.

Sprawą zajęli się gostyńscy policjanci. Miejsce, w którym doszło do zdarzenia to niezamieszkała otwarta przestrzeń. Funkcjonariusze badali każdy najmniejszy wątek, który mógłby ich doprowadzić do sprawcy. W działaniach pomogli policjanci zajmujący się nieletnimi.

Pod koniec listopada funkcjonariusze zapukali do drzwi 16-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. Nieletni przyznał się do winy. Teraz zajmie się nim sąd rodzinny i nieletnich.

 

 

(Visited 631 times, 1 visits today)

Leave a Reply