POWIAT NOWOTOMYSKI: Pożar kotłowni w warsztacie

27 listopada 2023 roku o godzinie 13:05 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni w warsztacie w miejscowości Głuponie gm. Kuślin.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował zastęp gaśniczy i samochód operacyjny z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz zastępy z OSP Głuponie, Kuślin i Michorzewo.

Przed przybyciem pierwszych zastępów podjęto próbę gaszenia pożaru za pomocą gaśnic proszkowych przez osoby będące na miejscu zdarzenia.

Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano pożar warsztatu. Pożar powstał w wyniku zapalenia się materiałów palnych znajdujących się na piecu, w którym było rozpalone. W warsztacie znajdowało się ok. 100 litrów przepracowanego oleju silnikowego w beczkach, który udało się odizolować od pożaru. Na miejscu zdarzenia nikt nie wymagał pomocy medycznej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu w natarciu jednego prądu wody oraz po jednym prądzie piany ciężkiej i średniej. Ratownicy prowadzili działania gaśnicze w sprzęcie izolującym drogi oddechowe. Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do wynoszenia nadpalonych przedmiotów, które następnie dogaszano na zewnątrz budynku. Na końcu działań oddymiono pomieszczenie oraz sprawdzono kamerą termowizyjną i miernikiem wielogazowym, które nie wykazały zagrożeń.Opracowanie i zdjęcia: asp. Szymon Maciejewski

 

 

(Visited 511 times, 1 visits today)

Leave a Reply