KKS Lech Poznań: Koszulka meczowa na 100-lecie Powstania

Rokrocznie Lech Poznań uczestnicy w obchodach wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W tym roku przypada 100 lat od zimowych wydarzeń z przełomu 1918 i 1919 roku.


Kolejorz, jako klub, który pielęgnuje pamięć historyczną całego regionu, już od meczu z Wisłą Płock rozpocznie tegoroczne, jubileuszowe upamiętnienie tych ważnych dla historii Polski zajść.

27 grudnia to jedna z najbardziej symbolicznych dat w Wielkopolsce. Tego dnia, prawie 100 lat temu, w Poznaniu i wielu innych wielkopolskich miastach wybuchło powstanie, które należy do niewielu zwycięskich zrywów narodowych w historii Polski. W jego efekcie ziemie Prowincji Poznańskiej zostały dołączone do odradzającej się Rzeczypospolitej.

Lech Poznań po raz kolejny dołącza do obchodów rocznicowych wybuchu Powstania Wielkopolskiego i już od meczu z Wisłą Płock (24 listopada, 18:00) rozpoczyna upamiętnianie zimowych wydarzeń z przełomu 1918 i 1919 roku. Piłkarze Kolejorza w tym spotkaniu, a także w grudniowych starciach grać będą w specjalnie stworzonej na tę wyjątkową okazję koszulce meczowej.

– Pamiętając o ważnych dla naszego regionu wydarzeniach sprzed 100 lat, zaprojektowaliśmy specjalną koszulkę meczową. Trykot jest w kolorze białym, z niebieskimi elementami. Uroczysty wygląd zapewniają mu elementy flagi powstańczej oraz oficjalnej grafiki obchodów 100. rocznicy, które znajdują się na froncie, a także na karku – mówi Marcin Wierzejewski, dyrektor działu handlu Lecha Poznań. – Koszulki te są też niespodzianką dla kibiców, którą obiecaliśmy jeszcze podczas konferencji, na której przedstawiony został nowy Sponsor Techniczny – dodaje.

We wtorek ruszyła przedsprzedaż koszulek meczowych, w których zawodnicy Kolejorza – z okazji zbliżającej się 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego – grać będą aż do końca rundy. Trykoty meczowe można zamawiać na stronie internetowej:sklep.lechpoznan.pl. Wysyłka trykotów w specjalnie przygotowanych na tę okazję kartonikach odbywać się będzie po 19 listopada.

Źródło: lechpoznan.pl/fot. Lech Poznań
(Visited 271 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz