Gran Turismo Polonia 2017 święto luksusu i motoryzacji na Torze Poznań [ZDJĘCIA, FILM]

Gran Turismo Polonia to wydarzenie nie tylko motoryzacyjne po raz kolejny zawitało do Poznania. Święto luksusu i motoryzacji  zorganizowano w stolicy wielkopolski na Torze Poznań.


Legendarna impreza znana pod nazwą Gran Turismo Polonia wystartowała dekadę temu. Do Poznania ściągają najbardziej pożądane, najbardziej ekskluzywne auta z całej Europy. Było to po raz kolejny wielkie święto kultowych maszyn.

W tym roku dniem otwartym dla kibiców była sobota, 1 lipca. Wstęp na Tor Poznań w tym dniu był bezpłatny.

Bramy toru otwarte zostały  o 11:30, a ostatnie atrakcje zakończyły się po godzinie 17:00.

Poza samymi supersamochodami, których organizatorzy spodziewali  się w liczbie ponad 150, kibice mogli obejrzeć widowiskowy motospektakl na nitce toru

. Jego kolejnymi odsłonami były : finały wyścigu z czasem w ramach King of Gran Turismo, pokazy driftu w wykonaniu Junior Drift Team, przejazdy pokazowe samochodów uczestniczących w GTP (Supercar Show) oraz próba pobicia rekordu toru przez Marca Bronzela, który zasiadł za sterami bolidu serii Indycar.

Najbardziej popularną marką jest ferrari. Kolejne to jest porsche i lamborghini, które wchodzi bardzo mocno na rynek – mówi Peter Ternström, główny organizator wydarzenia.

Jedną z największych atrakcji na tegorocznym Gran Turismo to Lamborghini Huracan Performante, które uchodzi za seryjnego rekordzistę toru Nürburgring w Niemczech. Można było zobaczyć też takie auta, jak Ferrari 488 Spider, nowe Porsche GT3 oraz GT4, Porsche 918 Spyder, McLaren 675LT, Viper GTS i Gumpert Apollo.

Najszybszym superautem imprezy okazał się Gumpert Apollo. Pokonał okrążenie w czasie 1 minuta 36 sekund. Kierowca nie poprawił rekordu toru, ale jako zwycięzca otrzymał puchar w rywalizacji .

Dla komfortu śledzenia poczynań samochodów, organizatorzy ustawili ekran, na którym prowadzona była relacja na żywo z 6 kamer umieszczonych w różnych miejscach toru.

Obrazowi towarzyszył komentarz Michała Gąsiorowskiego.

W strefie dla kibiców ustawił się  poznańskie foodtrucki, które zadbały o żołądki kibiców.Fot. Maciej Kasprzak / Wielkopolskamagazyn.pl (Visited 522 times, 1 visits today)

Leave a Reply