ZDARZENIE DROGOWE W POPÓWKU

W poniedziałek 6 kwietnia br. na drodze wojewódzkiej W187 w miejscowości Popówko doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Policjanci apelują o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.Nadmierna prędkość jest cały czas jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach – wypadków śmiertelnych. Wielu kierowców lekceważy obowiązujące przepisy, czym stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Co trzecia osoba, która ginie na drodze, to ofiara nadmiernej prędkości. ¼ wypadków na drodze jest spowodowana tym, że kierowcy nie dostosowują prędkości do panujących warunków. 25% osób, które odnoszą rany w wyniku zdarzeń drogowych, to również ofiary nadmiernej prędkości.

Główne przyczyny zdarzeń drogowych zaistniałych z winy kierujących, to nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu.

Do zdarzenia doszło 6 kwietnia br. ok. godziny 14:00 na drodze W 187 w miejscowości Popówko. Według wstępnych ustaleń Policji wynika, iż 21-letni kierowca pojazdu marki Audi A4 wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu na wprost pojazdowi marki Opel Insignia doprowadzając do zderzenia się obu pojazdów. W wyniku tego zdarzenia nikt nie poniósł obrażeń.

Kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewozimy ale też innych uczestników ruchu drogowego.

oborniki.policja.gov.pl

 

(Visited 40 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz