Sytuacja w powiecie krotoszyńskim i Pleszewie

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk rozmawiał podczas widekonferencji ze starostą krotoszyńskim oraz burmistrzami i wójtami z terenu powiatu. W konferencji udział wzięli również przedstawiciele inspekcji sanitarnej i SP ZOZ w Krotoszynie.
Podczas wideokonferencji wojewoda zwrócił uwagę, że kluczowym czynnikiem jest uporządkowanie sytuacji w szpitalu. – Nie możemy dopuścić do paraliżu szpitala, przede wszystkim w aspekcie kadrowym. Dlatego ze szczególną troską trzeba pochylić się nad sytuacją organizacyjną w placówce – mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk. Krotoszyńscy strażacy od rana odkażają i ozonują lecznicę.

Samorządowcy przedstawili działania podjęte w ciągu ostatnich 24 godzin, które są efektem poniedziałkowej wideokonferencji. W przygotowaniu jest miejsce zbiorowej kwarantanny w powiecie krotoszyńskim. Z kolei burmistrz Krotoszyna przeprowadza odkażanie miasta.

Dużym problemem jest przenoszenie wirusa do ościennych powiatów, m.in. pleszewskiego, w którym wzrosła liczba osób zarażonych poprzez zarażenie się pacjentów przeniesionych ze szpitala w Krotoszynie do Pleszewa.

– Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, bo pacjenci powinni trafić do szpitala jednoimiennego w Poznaniu. Już się tam znajdują, natomiast szpital w Pleszewie jest zobligowany do podjęcia pilnych działań zabezpieczających. Kluczowe jest zabezpieczenie personelu medycznego i dezynfekcja placówki – dodaje wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

poznan.uw.gov.pl

(Visited 197 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz