Zdarzenia z udziałem samochodów osobowych

W ostatnich dniach leszczyńscy strażacy brali udział w kilku zdarzeniach z udziałem samochodów osobowych. Pierwsze tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce 22 lipca 2021 r. przed godziną 19:00. Na drodze wojewódzkiej nr 432 pomiędzy Lesznem, a Osieczną, samochód osobowy marki Opel Combo z niewyjaśnionych przyczyn wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W pojeździe podróżowały dwie osoby, kobieta i mężczyzna, które poniosły śmierć na miejscu.


Kolejne zdarzenie miało miejsce następnego dnia, kilka minut po 23:00. W miejscowości Wilkowice na ul. Mórkowskiej kierowca samochodu osobowego marki Fiat Punto nie zachował zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i doprowadził do dachowania pojazdu. Na szczęście kierowca o własnych siłach  opuścił pojazd przed przybyciem pierwszych służb ratowniczych. Straty podczas tego zdarzenia oszacowano na 8 tys. zł.

Podobne zdarzenie miało miejsce 28.07.2021 r. w godzinach wieczornych. Osiemnastolatek kierujący pojazdem marki Seat Ibiza na ul. Wolsztyńskiej we Włoszakowicach stracił panowanie nad pojazdem, w skutego czego wypadł z drogi i dachował. W tym przypadku, również kierowca opuścił pojazd przez przybyciem pierwszego zastępu z OSP Włoszakowice. Mężczyzna został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala na dalsze badania. Straty oszacowano na 3 tys. zł.

Tego samego dnia o godzinie 01:51 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Lesznie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowe marki Renault Megane zaparkowanego przy ul. Józefa Chociszewskiego w Lesznie. Na miejsce zostały skierowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lesznie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu samochód osobowy był w całości objęty pożarem. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań i podaniu dwóch prądów piany gaśniczej na palący się samochód oraz na samochód, marki Renault Master, zaparkowany obok. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ Renault Megane oraz uszkodzony został Renault Master. Straty oszacowano na 20 tys. zł.

Opracowanie: mł. kpt. Dominik Wels

Zdjęcia: Archiwum KM PSP w Lesznie//kmpsp-leszno/

(Visited 361 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz