Zatrzymany za kradzież z włamaniem. Ukradł maszynkę do mielenia mięsa, za co grozi mu nawet 10 lat więzienia.

W miniony poniedziałek (13.11.2017r) w ręce policjantów wpadł 38-letni mężczyzna, podejrzany o kradzież z włamaniem do jednego z garaży na terenie Obornik. Został zatrzymany na gorącym uczynku. W jego plecaku funkcjonariusze znaleźli maszynkę do mięsa. Za swój czyn odpowie przed Sądem.


Do zdarzenia doszło ok. godz. 12:00 w poniedziałek 13 listopada br. Do oficera Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zadzwonił zaniepokojony mężczyzna informując, że do jednego z garaży znajdujących się na ul. Spacerowej w Obornikach ktoś się włamuje. Natychmiast na miejsce skierowany został patrol interwencyjny, który chwilę później zatrzymał włamywacza.

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 38-letni mieszkaniec Obornik poprzez odchylenie blachy tylnej ściany garażu wszedł do jego wnętrza, a następnie dokonał kradzieży wykonanej ze stali maszynki do mięsa. Dzięki czujności obywatela nic więcej nie zostało skradzione, a sam zatrzymany był zaskoczony widokiem mundurowych. W chwili popełnienia przestępstwa był pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało u niego 1,8 promila alkoholu w organizmie. Został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi mu nawet 10 lat więzienia.


Zobacz również …
(Visited 416 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz