Betlejem Poznańskie 2017 otwarte!

Pokazy ognia i akrobacje, upominki, grzane wino i mnóstwo zabawy – to wszystko czekało na poznaniaków, którzy przyszli w sobotni wieczór na uroczyste otwarcie tegorocznego Betlejem Poznańskiego na placu Wolności.

– Przedświąteczne tygodnie to okres, w którym warto znaleźć chwilę,


 by spędzić czas z rodziną, dziećmi, wnukami i odwiedzić Poznańskie Betlejem – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Już drugi raz znajduje się ono również na placu Wolności. Cieszy mnie bardzo, że jest tu Państwa tak wielu, to kolejny dowód na to, że centrum Poznania zaczyna odżywać. Betlejem 2017 uważam za otwarte!

Poznaniaków przywitali również Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska oraz Enrico Becker, prezes firmy Becker Eventservice, która współorganizuje wydarzenie na placu Wolności. Podczas uroczystego otwarcia można było zobaczyć pokaz ognia i akrobacji oraz dostać upominek – świąteczną czapkę.

– Cieszę się, że postanowiliście Państwo spędzić ten wieczór właśnie tutaj, z nami – mówiła Iwona Rafińska. – Tegoroczne Betlejem przygotowaliśmy tak, by każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.

Na straganach czekają na poznaniaków słodycze, grzaniec i ciepłe potrawy. Na placu Wolności można m.in. kupić ozdoby choinkowe, zrobić pamiątkowe zdjęcia i spróbować swoich szans w strzelaniu z łuku. Zadbano też o tych, którzy szybko marzną – miniaturowe ogniska w specjalnie przygotowanych misach pozwalają na ogrzanie dłoni.

Wyjątkową atrakcją jest w tym roku ogromne młyńskie koło, z którego podziwiać można panoramę miasta. Podczas trwania Betlejem będą organizowane liczne konkursy. Nagrodami w nich będą m.in. bilety wstępu na wielką karuzelę.

Tegoroczne Betlejem Poznańskie odbywa się w dwóch najpopularniejszych przestrzeniach w sercu Poznania: na placu Wolności oraz –  już wkrótce – na Starym Rynku. Tam jarmark rozpocznie się 2 grudnia. Uroczyście zainauguruje go rozświetlenie wielkiej bożonarodzeniowej choinki u stóp poznańskiego Ratusza.

Więcej informacji na temat Betlejem Poznańskiego można znaleźć tutaj: http://www.poznan.pl/mim/info/news/poznanskie-betlejem-pelne-atrakcji,112187.html.

Alicja Wesołowska/biuro prasowe/poznan.pl

Załączniki(Visited 1 551 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz